Başındaki tehlikeyi berber fark etti, hayatı kurtuldu

– Başındaki tehlikeyi berber fark etti, hayatı kurtuldu Adana‘da berbere saç tıraşı olmaya gelen bir...

Başındaki tehlikeyi berber fark etti, hayatı kurtuldu

– Başındaki tehlikeyi berber fark etti, hayatı kurtuldu

Adana‘da berbere saç tıraşı olmaya gelen bir kişinin başında tespit edilen kene sıhhat vazifelisi müşteri tarafından çıkartılıp hastaneye yönlendirilince hayatı kurtuldu

ADANA – Adana’da berbere saç tıraşı olmaya gelen bir kişinin başında tespit edilen kene sıhhat vazifelisi müşteri tarafından çıkartılıp hastaneye yönlendirilince hayatı kurtuldu.

Seyhan ilçesine bağlı Dağlıoğlu Mahallesindeki bir vatandaş berbere saç tıraşı olmaya gitti. Berber Ercan Ocaklı gencin saçını kesmeye başladı. Bir müddet sonra berber, gencin başında bir cisim görerek et beni zannetti. Fakat dokunduğunda et beni zannettiği cismin kene olduğunu gören berber, sıra bekleyen sıhhat vazifelisi müşterisine bu durumu bildirdi. Sıhhat vazifelisi incelediğinde kenenin yeni başına yapıştığını söyleyerek cımbız ile keneyi çekip genci hastaneye yönlendirdi.

Uzun müddettir berber olduğunu başında kene olan müşteriyi birinci sefer gördüğünü belirten berber Ercan Ocaklı,” “Tıraş ederken birinci gördüğümde et beni zannettim. Fakat dokunduğumda kene olduğunu anladım. Talih yapıtı sıra bekleyen sıhhat vazifelisi müşterim vardı o cımbız ile keneyi çıkardı. Arkadaşı çabucak hastaneye yönlendirdi. Yapılan tetkiklerde kenenin yeni yapıştığı tespit edilmiş. Tabipler berberde kenenin fark edilmemesi halinde şahsın hayatının tehlikeye gireceği söylenmiş. Bir nevi gencin hayatını kurtardık” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Sıhhat