Asus Zenfone 10 Snapdragon 8 Gen 2 ile gelecek

Asus Zenfone 9 geçtiğimiz yılın temmuz ayında tanıtılmıştı. Tayvanlı şirket, bu telefonun takipçisi için hazırlıklara...

Asus Zenfone 10 Snapdragon 8 Gen 2 ile gelecek

Asus Zenfone 9 geçtiğimiz yılın temmuz ayında tanıtılmıştı. Tayvanlı şirket, bu telefonun takipçisi için hazırlıklara devam ediyor. Asus Zenfone 10’un Geekbench’in testinden geçmesi, bu telefonun çıkışının çok uzak olmadığını gösteriyor.

Test sonucu, telefonun üst segment bir cihaz olacağını gözler önüne seriyor. Zenfone 10’un kalbinde Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemci bulunuyor. Bu işlemciye 16 GB RAM’in eşlik ettiği görülüyor. Ancak Asus’un telefon için başka RAM seçenekleri sunması da muhtemel görünüyor. Zira Zenfone 9 için 16 GB’ın yanı sıra 6 ve 8 GB RAM seçenekleri de mevcut.

Telefon testten Android 13 işletim sistemiyle geçti. Zenfone 10 testten tek çekirdek performansıyla 2008, çoklu çekirdek performansıyla da 5454 puan alıyor. Bu noktada telefonun çıkış öncesi yazılımla yüklü olduğunu ve sonuçlara temkinli yaklaşmanın gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

Asus Zenfone 10 başka hangi özelliklere sahip?

Daha önceki sızıntılara göre, Asus Zenfone 10 6.3 inç büyüklüğünde 120 Hz AMOLED ekran mevcut. 256 ve 512 GB dahili depolama alanı seçenekleriyle kullanıcıların karşısına çıkması beklenen telefonda ana kamera görevini optik görüntü sabitleme özelliğine sahip 200 megapiksel kameranın üstlenmesi öngörülüyor. IP68 suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikası da telefonun özellikleri arasında sayılıyor.