Antalyaspor Mete Kalkavan’ın düdük asmasını istiyor!

06/05/2023– 22:45 / Son Güncelleme: 06/05/2023 – 22:46 Antalyaspor’un resmi internet sitesinden “Kasıtlı, kasıtlı ve...

Antalyaspor Mete Kalkavan’ın düdük asmasını istiyor!

Antalyaspor’un resmi internet sitesinden “Kasıtlı, kasıtlı ve taraflı!” başlıklı mesaj şu şekilde:

“Bu gece Türk futbolunun utanç gecelerinden birini yaşadık.

Beşiktaş ile oynadığımız maçın ilk dakikasından itibaren rakiple değil maçın hakemiyle mücadele edeceğimizi anladık çünkü Mete Kalkavan bunu daha ilk düdükten itibaren bize hissettirdi.

Katliamın detaylarına tek tek girmek ve Türk futbolunun bütününe verdiği zararı göz ardı etmek istemediğimiz için pozisyonlara değinmeyeceğiz bile.

Bugün “kasıtlı, maksatlı ve taraflı” kararlarıyla dürüst bir takımın mücadelesini bozan hakemi izledik.

Federasyon başkanımızın liderliğinde Türk futbolunu yeniden yapılandırmak ve hak ettiği marka değerine ulaşmak için birlikte çalışırken bu hakemlerle bunu başarmamızın mümkün olmayacağını bugün net bir şekilde gördük.

Unutulmamalıdır ki Antalya, turizm ve tarım yoluyla ülkemize ekonomik değer katan nüfusa göre 5. büyük şehirdir ve çıkardığı ses sandığınızdan çok daha yüksek olacaktır.

Yarından itibaren bu hakemi ve bu zihniyeti Türk futbolundan uzaklaştırmak için onurlu kararlar alınmasını bekliyoruz.

Sadece rakibi yenmek için sahaya çıkmak istiyoruz. Hakemi yenmek için de mücadele etmemize gerek olmadığını düşünüyoruz.

Nihayet; Maç öncesi Mete Kalkavan ile ilgili endişelerimizi dile getirdik. Öldürdüğü maçlarımızı sıralayacak olursak Antalya’dan TFF’ye yaptığı yolculuktur.

Bugün olduğu gibi bugün de camiamıza yakışır onurlu duruşumuzu sürdürecek ve en güçlü şekilde karşılık vermeye devam edeceğiz. Kamuoyuna saygılarımla.”

csahaber.com