1 milyon öğrenci sinema ile buluşuyor

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI KÜRESEL KOVİD 19 SALGINI NEDENİYLE 2 YILDIR ARA VERMEK ZORUNDA KALDIĞI “SİNEMAYA GİTMEYEN ÇOCUK KALMASIN” PROJESİ İLE BU YIL TÜRKİYE GENELİNDE 1 MİLYON ÖĞRENCİYİ BEYAZ PERDE İLE BULUŞTURACAK.

1 milyon öğrenci sinema ile buluşuyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı küresel Covid 19 salgını nedeniyle 2 yıldır ara vermek zorunda kaldığı “Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın” projesi ile bu yıl Türkiye genelinde 1 milyon öğrenciyi beyaz perde ile buluşturacak.


Temel eğitim çağında olan ve daha önce sinema ile tanışmamış bir milyon öğrenciyi sinemayla buluşturmak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığınca hazırlanan “Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın” projesi minikleri sinema ile tanıştırmaya devam ediyor.


Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un bu yıl Beyoğlu Kültür Yolu Festivali dahilinde açılışını yapacağı proje ile 81 ilde toplam 1 milyon çocuk daha sinema ile buluşturulacak.


Millî Eğitim Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği ve Sinema Salonu Yatırımcıları Derneğinin de iş birliğinde gerçekleştirilen “Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın” projesinin açılışına katılan minikler “Rafadan Tayfa Dehliz Macerası” filmini izleyecek.


İstanbul Sinema Müzesi - Atlas 1948 Sineması’nda 3 Haziran’da açılışı yapılacak olan proje çocukları sinemanın büyülü dünyasıyla tanıştıracak.Yeni eğitim dönemiyle gösterimler hızlanacak


Çocukların kültürel, sanatsal, duygusal ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak, onlara küçük yaşta sinema kültürü kazandırmak, öğrencilerin hayal gücünün gelişmesine yardımcı olmak, millî ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturmak amacıyla hayata geçirilen proje 2017 yılından beri büyük ilgi görüyor.


Öğrencilere bulundukları illerdeki sinema salonlarında ücretsiz film seyretme imkânı sunan projenin gösterimleri, yeni eğitim-öğretim sezonu ile düzenlenecek çeşitli etkinliklerle birlikte hız kazanacak.