Tatilde çocuklar hobilerine yoğunlaştı

BALIKESİR'İN MANYAS İLÇESİNDE OKULLARIN YAZ TATİLİNE GİRMESİYLE BİRLİKTE ÖĞRENCİLERDEN BAZILARI ÇEŞİTLİ KURSLARA GİDERKEN, BAZILARI DA HOBİLERİYLE İLGİLENEREK ZAMAN GEÇİRİYOR.

Balıkesir’in Manyas ilçesinde okulların yaz tatiline girmesiyle birlikte öğrencilerden bazıları çeşitli kurslara giderken, bazıları da hobileriyle ilgilenerek zaman geçiriyor.


Manyas Atatürk Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Ulaş Öztürk, yaz aylarında sürekli kullandığı bisikletini adeta kodifiye etti. Bisikletine piyasada 300 lira civarında olan bir ışık saçan aksesuarı 80-100 lira gibi bir harcamayla kendisi yapan 13 yaşındaki Ulaş, yine bisikletin 24 olan cantını 26 olarak değiştirerek, gidonlarını yarış bisikleti haline getirdi. Ulaş Öztürk, bu işi çok sevdiğini, ilk önce LED aldıklarını, arkadaşıyla birlikte bu işe başladıklarını, şimdi birbirlerine akıl verdiklerini söyledi. Baba Onur Öztürk ise çocuğunun küçük yaştan beri bu tür işlere çok özendiğini ve kendisinin bunları araştırarak yaptığını, mutlu olduğu için oğluna destek olduğunu dile getirdi.