T3 Vakfı “Millî Teknoloji Hamlesi Öğretmen Akademileri” Programı ile Geleceğin Mimarları Öğretmenlerle Buluşuyor

Millî Teknoloji Atılımı vizyonu ile değerli projelere imza atan Türkiye Teknoloji Kadrosu Vakfı gelişimin ve...

T3 Vakfı “Millî Teknoloji Hamlesi Öğretmen Akademileri” Programı ile Geleceğin Mimarları Öğretmenlerle Buluşuyor

Millî Teknoloji Atılımı vizyonu ile değerli projelere imza atan Türkiye Teknoloji Kadrosu Vakfı gelişimin ve geleceğin en kıymetli mimarlarından olan öğretmenlerimiz ile buluşmak, Türkiye’nin teknolojik yetkinliğini geliştirmek ve tesir gücü yüksek projelerin hayata geçirilmesine katkı sağlamak maksadıyla “Millî Teknoloji Atılımı Öğretmen Akademileri Projesi” (MTH Öğretmen Akademileri)’ni başlattı.

Türkiye Teknoloji Ekibi Vakfı (T3 Vakfı) ve İstanbul Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü Teknoloji Akademisi iş birliği ile gerçekleştirilen projede; Tasarım ve Üretim, Robotik ve Kodlama, Elektronik Programlama ve Objelerin İnterneti, İleri Robotik, Siber Güvenlik, Yazılım Teknolojileri, Taşınabilir Uygulama, Güç Teknolojileri, Yapay Zekâ, Havacılık ve Uzay Teknolojileri, Materyal Bilimi ve Nanoteknoloji olmak üzere 11 farklı başlıkta eğitimler veriyor.

Tüm branş öğretmenlerine hitap edecek biçimde planlanan MTH Öğretmen Akademileri programında, her eğitmen kümesi 1 günde 5 ders saati eğitim alıyor. Öğretmenler tek branşta eğitim alabildikleri üzere tüm branşlarda da eğitim alabiliyorlar. Mart 2022 prestijiyle başlayan eğitimler tüm süratiyle devam ediyor. Başlangıcından bu yana 807 öğretmenin başvurduğu programa, şu anda 144 öğretmen eğitim alırken bu periyotla birlikte bugüne kadar toplamda 372 öğretmen eğitimden faydalanıyor. Proje mühletince MTH Öğretmen Akademilerine iştirak sağlayan tüm öğretmenlere farklı taraflardan de katkı sağlamak gayesiyle program ile eş vakitli olarak ek seminer planlamaları yapılıyor.

Millî Teknoloji Atılımı Öğretmen Akademileri projesi kapsamında eğitim alan öğretmenler programı tamamlamaları ile birlikte “Hizmet İçi Eğitim Belgesi”, “T3 Vakfı İştirak Belgesi” ve “DENEYAP Küçük Kart” sahibi olacaklar.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı