Samsung’dan birçok ilke imza atan yeni 5K monitör: ViewFinity S9

Gerçeğe yakın renkler, yüksek çözünürlükle gelen manzara kalitesi, Akıllı Kalibrasyon özelliği ve kullanıcıya sunduğu pek...

Samsung’dan birçok ilke imza atan yeni 5K monitör: ViewFinity S9

Gerçeğe yakın renkler, yüksek çözünürlükle gelen manzara kalitesi, Akıllı Kalibrasyon özelliği ve kullanıcıya sunduğu pek çok özellik sayesinde Samsung’un yeni 5K monitörü ViewFinity S9 birçok prensip imza atıyor.

Samsung Electronics, ViewFinity monitör serisini genişlettiğini duyurdu. 27 inç ViewFinity S9 monitör (model ismiyle S90PC) dünya çapında satışa sunuldu. Ultra High Definition (UHD) çözünürlüğe sahip ViewFinity S8’in (model ismiyle S80PB) Haziran 2022’de piyasaya sürülmesinin akabinde ViewFinity S9’un pazara sunulması Samsung’un yüksek çözünürlüklü serisini güçlendirdi. Grafik tasarım ve fotoğrafçılık üzere alanlarda gereksinim duyulan araçlara nazaran optimize edilen yeni ViewFinity S9, 2023 yılında CES İnovasyon Mükafatı de almıştı.     

Samsung Electronics Görsel Ekran Kısmı Lider Yardımcısı Hoon Chung, yeni modelle ilgili olarak, “Yeni 5K monitörümüz, yaratıcı ve görsel alanlarda çalışan profesyonellere yüksek performans ve âlâ bir tecrübe sunmak üzere geliştirildi. ViewFinity serisiyle, yaratıcılara alanında öncü görsel tecrübeler yaşatmanın yanı sıra her projede etkileyici sonuçları sunacak renk netliğini ve çok istikametli temas imkanlarını sağlıyoruz” dedi. 

Etkileyici netlikte manzaralar ve metinler sunan yeni ViewFinity S9, başka UHD monitörlerden yüzde 50 daha büyük bir çalışma alanına imkan tanıyan 5K (5120×2880) çözünürlükte 27 inçlik ekrana sahip. Profesyonellerin yakınlaştırmaya gerek kalmadan ultra yüksek çözünürlüklü içerikler üzerinde çalışmasına imkan tanıyan bu özellik sayesinde, tüm düzenleme araçları ekrana sığabiliyor ve üzerinde çalışılan projeler 5K çözünürlükte görüntülenebiliyor.

ViewFinity S9, yüzde 99 DCI-P3 ve 218 PPI (inç başına piksel) kıymetleriyle, görsel doğrulukla çalışan profesyonellerin istediği üzere daha net detaylar ile daha doygun ve canlı renkler sunuyor. Bunlara ek olarak, 600 cd/m2’lik tipik parlaklık düzeyi, farklı aydınlık derecelerine sahip neredeyse her ortamda çalışmayı kolaylaştırıyor. Samsung’un kalibrasyon teknolojisi kullanıcıların istedikleri renkleri elde etmesini sağlıyor. Monitör, renkleri fabrikada üretim sırasında Delta E