Osmangazide eskiz atölyesinden renkli sergi

AÇILDIĞI GÜNDEN BU YANA FARKLI ÜLKELERDEN YÜZBİNLERCE ZİYARETÇİYİ AĞIRLAYARAK TÜM DÜNYADA İLGİ ODAĞI OLMAYI BAŞARAN PANORAMA 1326 BURSA FETİH MÜZESİ, BİRÇOK AKTİVİTENİN GERÇEKLEŞTİRİLDİĞİ BİR KÜLTÜR MERKEZİ OLARAK DA FAALİYET GÖSTERİYOR.

Osmangazide eskiz atölyesinden renkli sergi

Açıldığı günden bu yana farklı ülkelerden yüzbinlerce ziyaretçiyi ağırlayarak tüm dünyada ilgi odağı olmayı başaran Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi, birçok aktivitenin gerçekleştirildiği bir kültür merkezi olarak da faaliyet gösteriyor.


Osmangazi Belediyesi tarafından şehre kazandırılan Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi, renkli bir atölye programına ev sahipliği yaptı. Osmangazi Belediyesi bünyesinde düzenlenen ve toplam 12 hafta süren eskiz atölyesine katılan vatandaşlar, suluboya tekniğiyle müze ve mekan üzerine çizim konusunda eğitim aldı. Atölyede öğrendikleri teknikleri uygulayarak birbirinden güzel eserler ortaya koyan kursiyerler, kurs sonunda düzenlenen sergide eserlerini vatandaşların beğenisine sundu. Müzeye gelen ziyaretçiler tarafından da büyük ilgi gören sergi, oldukça beğenildi.