Okul öncesi öğrencileri matematiği doğada öğreniyor

ANKARA'DAKİ ÖZEL BİR OKULDA GÖREV YAPAN OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENİ FATMA ENGİN'İN KURUCULUĞUNU YAPTIĞI "DOĞAMDA MATEMATİK" (MATH İN MY NATURE) PROJESİNE FARKLI ÜLKE VE ŞEHİRLERDEN ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLER KATILDI.

Okul öncesi öğrencileri matematiği doğada öğreniyor

Ankara’daki özel bir okulda görev yapan okul öncesi öğretmeni Fatma Engin’in kuruculuğunu yaptığı "Doğamda Matematik" (Math in my Nature) projesine farklı ülke ve şehirlerden öğretmen ve öğrenciler katıldı.


Türkiye, Yunanistan, Kuzey Makedonya, Litvanya, Romanya ve Bulgaristan’ın ortaklığı ile süren Math In My Nature e Twinning projesi ile okul öncesi öğrenciler matematiği erken yaşta doğa ile keşfediyor. Toplama, simetri, tasarım, örüntü, fotoğrafçılık gibi çalışmalarla doğayı her gün yeniden keşfediyorlar.


Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki Mehmet Koray Cünedioğlu Ortaokulu okul öncesi öğretmeni Enise Bektaş, bölgedeki çocukların farklı deneyim yaşamaları adına projeye heyecanla katıldıklarını söyledi. Projenin çocukların gelişimini olumlu yönde desteklediğini belirten Enise Bektaş, çocukların doğayla iç içe olup, oyunlar oynamalarının, doğayı incelemelerinin bakış açılarını değiştirdiğini gözlemlediğini ifade etti.