“MEB Çocuk Yaz Tatili Etkinlik Kitapları” yayımlandı

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI (MEB) TARAFINDAN İLK KEZ "MEB ÇOCUK YAZ TATİLİ ETKİNLİK KİTAPLARI" HAZIRLANDI. İLK VE ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNİN EĞLENEREK ÖĞRENMESİNİ SAĞLAMAK, BİLİM VE TEKNOLOJİYE OLAN MERAKLARINI GÜÇLENDİRMEK VE DOĞAYLA İLGİLİ FARKINDALIKLARINI ARTIRMAK AMACIYLA İKİ KİTAPTAN OLUŞAN HAZIRLANAN ETKİNLİK SETİ YAYIMLANDI.

“MEB Çocuk Yaz Tatili Etkinlik Kitapları” yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilk kez "MEB Çocuk Yaz Tatili Etkinlik Kitapları" hazırlandı. İlk ve ortaokul öğrencilerinin eğlenerek öğrenmesini sağlamak, bilim ve teknolojiye olan meraklarını güçlendirmek ve doğayla ilgili farkındalıklarını artırmak amacıyla iki kitaptan oluşan etkinlik seti yayımlandı.


Öğrencilerin eğlenerek öğrenmesini sağlamak, bilim ve teknolojiye olan meraklarını güçlendirmek ve doğayla ilgili farkındalıklarını artırmak amacıyla hazırlanan ilkokul kitabında 36, ortaokul kitabında ise 35 konu başlığı altında okuma metinleri, etkinlikler, oyunlar ve bulmacalar yer alıyor. Kitaplarda yer alan 25 oyun ve bulmaca etkinliği, öğrencilerin çevrim içi uygulama yapması amacıyla etkileşimli olarak düzenlendi. Ayrıca 12 etkinlik de öğrencilerin daha kolay uygulama yapmasını sağlamak amacıyla videolarla desteklendi.


İlkokul 2, 3 ve 4. sınıflar ile ortaokul 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri kitaplara çevrim içi olarak yardimcikaynaklar.meb.gov.tr adresinden ulaşabilecek.