İzmir Bergama’ya ‘Devlet’ten 77 tabip takımı

İzmir’de Bergama Devlet Hastanesi’ne 77 kontratlı hekim takımı açıldı. İZMİR (İGFA) – Göreve geldiği birinci...

İzmir Bergama’ya ‘Devlet’ten 77 tabip takımı

izmir bergama ya devlet ten 77 doktor kadrosu 1672728871 436

İzmir’de Bergama Devlet Hastanesi’ne 77 kontratlı hekim takımı açıldı.

İZMİR (İGFA) – Göreve geldiği birinci günden tüm dikkatleri UNESCO Dünya Mirası Bergama’ya çekmeyi başaran Belediye Lideri Hakan Koştu, bu sefer yeni muştuyu sıhhat alanında verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayınlanan 4924 sayılı kanun ile Bergama Necla-Mithat Öztüre Devlet Hastanesi’ne 77 kontratlı tabip takımı açıldığını duyurdu.

Böylelikle daha fazla ekonomik kazanımla kontrat imzalayan hekimler vazife mühleti boyunca öteki yere tayin olmayacak ve uzun müddet Bergama’ya hizmet edecek.

BAŞKAN KOŞTU’DAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, GENEL LİDER YARDIMCISI DAĞ VE SIHHAT BAKANI KOCA’YA TEŞEKKÜR

Bergama için son derece kıymetli olan ve sıhhat alanında hastanenin tabip açığının kapatılmasına yönelik olarak alınan bu kararın son derece sevindirici olduğuna işaret eden Belediye Lideri Koştu, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayınlanan 4924 sayılı kanun ile ilçemiz hastanesine 77 Kontratlı Uzman Hekim takımı açılmıştır. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere 20 Aralık 2022 tarihinde İlçemizi ziyaret ederek, bu talebin kelamını veren ve kısa müddette gerçekleştirilmesini sağlayan AK Parti Genel Lider Yardımcımız Hamza Dağ’a ve Sıhhat Bakanımız Fahrettin Koca’ya teşekkür ediyorum. Belediye olarak misyona geldiğimiz birinci günden Bergama’mız faydasına her hususun takipçisi olacağımızı söylemiştik. Bugün geldiğimiz noktada bu kelamımızı ekonomik kazanımlardan, kentimizin toplumsal hayatına, Hür Bölge’den Organize Sanayi Bölgesi’ne, Millet Bahçesi’nden Zeytinpark’a, Doğalgaz’dan TOKİ Toplumsal Konutları’na, kentimiz ana arterlerinin sıcak asfalt ile kaplanmasından çağdaş aydınlatma ve kaldırımlara, KYK Öğrenci Yurdu’ndan yeni kent stadyumu ve gençlik merkezine kadar birçok alanda vermenin sevincini ve memnunluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.