iOS 15.4 ile iPhone’larda batarya sorunu yaşanıyor

Apple’ın; desteklenen iPhone modellerine sunduğu iOS 15 güncellemesi, geçtiğimiz günlerde yeni sürüme güncellenmiş ve iOS...

iOS 15.4 ile iPhone’larda batarya sorunu yaşanıyor

Apple’ın; desteklenen iPhone modellerine sunduğu iOS 15 güncellemesi, geçtiğimiz günlerde yeni sürüme güncellenmiş ve iOS 15.4 yayınlanmıştı.

Apple, taşınabilir işletim sisteminin yeni versiyonu ile iPhone kullanıcılarının karşılaştığı kimi yanılgıları tahlile kavuşturdu ve telefonlara yeni özellikler ekledi. Fakat güncelleme, birtakım problemleri da beraberinde getirdi.

ŞARJ SORUNU ORTAYA ÇIKTI

Güncelleme sonrasında giderek artan sayıda kullanıcı, şarj ömrünün azaldığını rapor etti. Hatta kimi kullanıcılar, iPhone 13 Pro Max’in yalnızca yarım gün çalışabildiği söyledi.

Kimi kullanıcılar, güncelleme ile gelen 120Hz ProMotion yenileme suratının çok sık kullanıldığını ve bu yüzden şarjın çabuk tükendiğini belirtiyor.

Fakat iPhone 13 öncesi modellerde bu özellik olmamasına karşın emsal problemlerin yaşanması, başlarda soru işaretlerine neden oluyor.

Tam olarak sorunun ne olduğunu öğrenebilmek için Apple’dan resmi bir açıklama bekleniyor.

120HZ TAKVİYESİ YENİ GELMİŞTİ

Apple’ın yeni iPhone 13 Pro ve Pro Max modellerinde bulunan 120Hz takviyesi, birçok kullanıcı tarafından olumlu olarak karşılansa da bu takviye, şu anda sırf makul uygulamalarda var.

Lakin yeni güncelleme, 120Hz yenileme özelliğinin tüm uygulamalarda kullanılmasını sağlıyor.