Gazipaşa’da Tütünsüz Günü etkinliği

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde, İlçe Sıhhat Müdürlüğü tarafından “31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü’ aktiflikleri çerçevesinde “İzmarit...

Gazipaşa’da Tütünsüz Günü etkinliği

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde, İlçe Sıhhat Müdürlüğü tarafından “31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü’ aktiflikleri çerçevesinde “İzmarit Değil Tohum At” sloganıyla tohum, fide ve fidan dikimi gerçekleştirildi.

“31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü” münasebetiyle Gazipaşa İlçe Sıhhat Müdürlüğü tarafından tohum, fide ve fidanlar toprakla buluşturuldu. “İzmarit Değil Tohum At”, “Zehire Değil Gıdana ve Geleceğine Yatırım Yap”, “Tütün Tarlası Değil Oksijen Salan Ormanlar Bırak”, “Doğaya Daha Yakından Bak” temalarıyla yapılan aktiflikte, 4 yaş kümesi çocukların aileleriyle birlikte vakit geçirerek eğlenebilmeleri ve sigaranın ziyanlarının en küçük yaşta öğrenmeleri amaçlandı.

Düzenlenen manalı aktifliğe; İlçe Sıhhat Müdürü Dr. Eşşe Çelik, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Nazan Durak Özçelik, Ulusal Eğitim Müdürü Mustafa Gül, İlçe Jandarma Kumandanı Jandarma Teğmen Emre Cihat Aydemir, Orman İşletme Müdürü Ahmet Yıldırım, öğrenciler ve velileri katıldı.

Etkinlikle ilgili açıklama yapan İlçe Sıhhat Müdürü Dr. Eşşe Çelik, tütünün zararlarına dikkat çekti. Tütün eserlerinin birçok hastalığa neden olduğuna vurgu yapan Çelik, “Tütünün zararlarına dikkat çekmek hedefiyle bu aktifliği düzenledik. 4 yaş kümesindeki çocuklarımızı getirdik ve tabiatta bulunan sigara izmariti ve çöp toplama aktifliği yaptık. “İzmarit Değil Tohum At” sloganıyla fidan dikimini gerçekleştirdik. Tütün birçok hastalığın temelinde olan en değerli etkenlerden bir adedidir. Buna mahzur olmamız için de müptelalıkla gayret etmemiz gerekiyor. Biz de buna dikkat çekmek için sigaranın ziyanlarını en temelden işledik. 4 yaşındaki çocuklara en küçük yaşta öğreteceğiz ki ileride bir müptela sorunu oluşmasın” dedi. – ANTALYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Sıhhat