Birevim’den Bir İlk: Çevre Dostu Tasarruf Finansmanı

Tasarruf finansmanın mimarı Birevim, sürdürülebilir bir gelecek inşa etmeye olan taahhüdünü güçlendirmek ve elektrikli araç...

Birevim’den Bir İlk: Çevre Dostu Tasarruf Finansmanı

Tasarruf finansmanın mimarı Birevim, sürdürülebilir bir gelecek inşa etmeye olan taahhüdünü güçlendirmek ve elektrikli araç alımını teşvik etmek hedefiyle “Çevre Dostu Tasarruf Finansmanı” kampanyasını başlatıyor. Kampanya kapsamında Birevim’in araç markası Birarabam, elektrikli araç almak isteyen ve tasarruf planı oluşturanlara yüzde 15 indirim uygulayacak.

 

Tasarruf finansmanın mimarı Birevim, bölümünde bir unsur imza atarak “Çevre Dostu Tasarruf Finansmanı” kampanyasını başlatıyor. Birevim’in araç markası Birarabam öncülüğünde başlatılan kampanya kapsamında, elektrikli araç almak isteyen ve tasarruf planı oluşturanlara yüzde 15 indirim uygulanacak. 

Sürdürülebilirlik çalışmalarıyla bölümüne öncülük ettiklerini söyleyen Birevim Genel Müdürü Av. Becerikli Orak, “İklim değişikliğinin ve çevresel meselelerin tesirlerini gün geçtikçe daha ağır bir formda hissediyoruz. Geleceğimizi bu şartlara nazaran şekillendirmemiz gerektiğinin farkındayız. Ülkemizin 2053 yılındaki karbon-nötr amacı doğrultusunda hayata geçen çalışmaları yakından takip ediyor ve bununla birlikte ülkemizin imzacısı olduğu Paris Mutabakatı çerçevesindeki sürdürülebilirlik temelli kalkınma modelini destekliyoruz. Birevim’in markası Birarabam çatısı altında tasarruf finansmanı sistemiyle elektrikli araba satın almak isteyenlerin tasarruf planlarında yüzde 15 indirim uyguluyoruz. Maksadımız, müşterilerimize etraf dostu bir seçenek sunarak sürdürülebilirlik şuurunu artırmak ve yeşil güç kaynaklarının kullanımını teşvik etmek.” dedi. 

İnsanı merkeze alan, herkesin yararlanabileceği ve her bütçeye uygun finansal tahlil sunmanın yanı sıra etrafa karşı sorumluluk aldıklarını da söyleyen Orak, “Birevim bünyesinde kullandığımız araçların yüzde 98’i çevreci motor tipine sahip. Kâğıtsız Birevim projesi ile birlikte dijitalleşmeye yatırım yapıyor, kâğıt israfında yüzde 90’a varan tasarruf sağlamayı hedefliyoruz. Önümüzdeki periyotta, şirketimizin sürdürülebilirlik taahhüdünü yansıtan öteki etraf dostu kampanyaları da artırma uğraşlarımızı sürdüreceğiz.” halinde konuştu. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı