ABB Jandarma, PMYO ve ASEM sınavları için ücretsiz kurs desteğine başlıyor

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ; JANDARMA, PMYO VE ASEM ALANLARINDA SINAVA GİRECEKLER İÇİN ÜCRETSİZ HAZIRLIK PARKUR KURSU PROJESİNİ HAYATA GEÇİRİYOR.

ABB Jandarma, PMYO ve ASEM sınavları için ücretsiz kurs desteğine başlıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Jandarma, Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) ve Astsubay Eğitim Merkezi (ASEM) alanlarında sınava girecekler için ücretsiz hazırlık parkur kursu projesini hayata geçiriyor.


Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin eğitimde fırsat eşitliği için hayata geçirdiği projelerden biri olan ücretsiz kurslar çerçevesinde Jandarma, PMYO, ASEM alanlarında sınava girecek tüm öğrencilere ücretsiz kurs imkanı sağlıyor.


Kurslardan yararlanmak isteyenler 22 Ağustos 2022 tarihinden itibaren ABB’nin internet adresi üzerinden başvuru yapılabilecek.


Ankara Büyükşehir Belediyesi, eğitimde fırsat eşitliğini önceleyen projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin daha önce başlattığı ve yoğun ilgi gören Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM), Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) ve Bekçilik sınavlarına hazırlık parkur kurslarından sonra bu kez de Jandarma, Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) ve Astsubay Eğitim Merkezi (ASEM) alanlarında da hazırlık parkur kursuları vermeye başlıyor.Kurslar 5 Eylül’de başlıyor


Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı ile Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığının ortak yürüttüğü ücretsiz sınav hazırlık kurslarına 22 Ağustos 2022 tarihinden itibaren ABB’nin internet adresinde yer alan formu doldurarak başvuru yapılabilecek.


Bu yıl üçüncü kez verilecek ücretsiz hazırlık kursları; 5 Eylül 2022 tarihinde Atatürk Kapalı Spor Salonu ile Sincan Aile Yaşam Merkezi’nde başlayacak.