Zabıta Grupları Market Kontrollerini Artırdı

Sivas Belediyesi’ne bağlı Zabıta Müdürlüğü grupları market kontrollerine devam ediyor. Kontroller kapsamında kentteki zincir marketler...

Zabıta Grupları Market Kontrollerini Artırdı

Sivas Belediyesi’ne bağlı Zabıta Müdürlüğü grupları market kontrollerine devam ediyor. Kontroller kapsamında kentteki zincir marketler ve besin satışı yapan çeşitli iş yerlerini inceleyen gruplar, eserlerin etiket ve kasa fiyatlarını karşılaştırdı.

Vatandaşların mağduriyetini önlemek gayesiyle geniş çaplı kontroller düzenleyen Belediye grupları, market içinde dolaşarak raflardan sepetlerine doldurduğu eserleri kasadaki fiyatlarla karşılaştırdı. Eserlerin tarihlerini ve gramajlarını da denetim eden takımlara ilgili Belediye Lider Yardımcısı Kayhan Işık da eşlik etti.

Denetimler hakkında bilgi veren Lider Yardımcısı Işık, “Marketlerde etiket fiyatlarımızı karşılaştırdık, rastgele bir olumsuzluk ve sorun yaşamadık. Gruplarımız nizamlı olarak kontrollerine devam ediyorlar. Ticaret Vilayet Müdürlüğü ile fahiş fiyat kontrollerimiz, Tarım Vilayet Müdürlüğü ile de yapmış olduğumuz hijyen kontrollerimiz sürüyor. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için Belediyemiz kontrollerini sıklaştırarak devam ettirecek” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı