Yüz Yıllık Mucize dizisinden yolun sonu yaklaştı, izleyici başarısızlığın faturasını bakın kime kesti!

2 TelevisionGazetesi.com/Detay – Yıldız dizisi “Hundred Years of Miracles” izleyicisini beyaz perdeye çekmekte zorlandı ve...

Yüz Yıllık Mucize dizisinden yolun sonu yaklaştı, izleyici başarısızlığın faturasını bakın kime kesti!
2

TelevisionGazetesi.com/Detay – Yıldız dizisi “Hundred Years of Miracles” izleyicisini beyaz perdeye çekmekte zorlandı ve diziye yönelik sosyal medyadan gelen yoğun eleştiriler göz ardı edilemeyecek bir gelişme.

Farklı bir hikaye görmeyi bekleyen ancak asırlık Mucize dizisinin senaryosunu eleştiren izleyiciler büyük bir hayal kırıklığı yaşıyor. Birkan Sokullu, Ebru Şahin, Necip Memili, Zerrin Tekindor, Hümayra, Ayşegül Cengiz, Gözde Seda Altuner, Yalçın Hafızoğlu gibi önemli isimleri aynı projede bir araya getirip bu sonuçları almak çok düşündürücü.

Centennial Marvel serisi, yüksek profilli bir fantezi hikayesi olarak başlarken, dizinin senaryosunda sıkıntılar yaşandı. 130 yaşında bir adamın yıllar içinde biriktirdiği olgunluk ve tecrübe, Süreya ile Eşref, Kemal ile Marvel arasındaki aşk çatışmalarına neden olur. Pek çok izleyici, Süreyya ve Eşref karakterlerinin hikayelerinin öne çıkarılıp anlatılması halinde dizinin daha başarılı olacağını düşündü.

Şovun hayranları, sosyal medyada şov hakkında alaycı bir şekilde konuşmaya başladı ve “Şimdi senaristlerin ne saçmalık yazacağını bekliyoruz.” Bir izleyici, “Şu anda yazar gerçekten bıraktı, her şeyi denedi, başkası kapar diye tüm düğmelere bastı. Ancak dizi başladığında umutsuzca bir fark görmeyi diliyorum. … Hiçbirimizin bu saçmalığı hak etmemesi beni resmen hayal kırıklığına uğrattı.”

Tabii ki Türk izleyicilerden diziye yönelik sert eleştiri dalgasına yanıt olarak, sosyal medyada yabancı hayranlardan da kucaklaşmalar geldi. Özellikle Ebru Şahin hayranlarının Asırlık Mucize serisini çok ciddiye aldıklarını ve yurt dışından gelen bu desteğin yerel izleyicilerden gelen yoğun eleştiriler karşısında şaşkınlık yarattığını belirtmekte fayda var.

Pek çok izleyici senaryonun çok bağımsız olduğunu, oyuncuların mükemmel olduğunu ancak hikayenin yeterince heyecan verici olmadığını düşünüyor. Dizi harika bir başlangıç ​​yaparken hayal kırıklığı noktasına geldiğini düşünenlerin sesi sosyal medyada gün geçtikçe artıyor. Reyting sonuçlarına baktığımızda düşük reytingler de seyircinin tepkisinin bir göstergesi.

Dizinin 10. bölümü geçtiğimiz Perşembe günü yayınlandı. Seyircinin senaryoya tepkisi reytinglere de yansıyor. Star TV’nin uzun süredir tüm kategorilerde reytingleri çok düşük olan ve %2’nin altına düşen bir projeyi kabul etmesi zordur.

Centennial Marvel dizisi 10. bölüm, tüm sahipleri kategorisinde 23. sırada yer almayı başardı. Görüldüğü gibi dizi AB Grubu’nda 13., ABC1’de 16. sırada yer alırken tüm gruplarda 2. bile değil.

Sonuç olarak birçok izleyici finalin ne zaman yapılacağını sorgulamaya başladı. Muhtemelen dizinin 13. bölümle bitmesi bekleniyor ancak henüz kesin bir bilgi olmadığını belirtmekte fayda var.

Şunlar da hoşunuza gidebilir