YKS'de İlk Oturum Tamamlandı, ÖSYM'den Açıklama: Sınav Sorunsuz Şekilde Sona Erdi

Sınava giren 2 milyon 437 bin 119 kişinin girdiği ilk oturum sona erdi. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada ''Sınav sorunsuz bir şekilde sona erdi'' ifadeleri kullanıldı.

YKS'de İlk Oturum Tamamlandı, ÖSYM'den Açıklama: Sınav Sorunsuz Şekilde Sona Erdi
27 Haziran 2020 - 15:32
Reklam
YKS'nin birinci oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) saat 10.15'te başladı ve 13.00'da sona erdi. Sınav sebebiyle saat 09.30 ile 15.00 arasında tüm illerde sokağa çıkma yasağı uygulandı. İkinci sınav ise yarın 10.15'de yapılacak. ÖSYM başkanı tarafından yapılan açıklamada ''Sınav sorunsuz bir şekilde sona erdi'' açıklaması yapıldı. 

ÖSYM Başkanı Prof.Dr.Halis Aygün sınav sonrası açıklaması: 
"YKS 2020'nin birinci oturumu olan TYT tüm sınav merkezlerimizde sorunsuz bir şekilde tamamlandı. Böyle büyük bir sınavın ilk aşamasını tüm paydaşlarımızla birlikte başarılı bir şekilde tamamlamış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Emeği geçen herkese yürekten teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

Sokağa Çıkma Yasağı Devam Edecek

YKS dolayısıyla bugün saat 09.30 ile 15.00 arası 81 ilde sokağa çıkma yasağı uygulandı. Yarında 09.30 ile 18.30 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı uygulaması devam edecek.

Bakan Koca ve İstanbul Valisi Açıklamaları

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca  yaptığı açıklama: "Hayat bir sınav. Bu onun 165 dakikası. En zor sorular bile kolay gelsin" ifadelerini kullandı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da "Sevgili İstanbullular lütfen sessizlik" diye twitter üzerinden tweet attı. 

Maske Ve Dezenfektan Dağıtıldı

Sınava giren adaylara bina girişlerinde görevliler tarafından maske ve dezenfektan dağıtıldı. Adaylar sınav salonlarına girdikten sonra maskelerini çıkarabildi ve sınavı bu şekilde tamamlayabildiler.

Sosyal Mesafe Kuralı Uygulanamadı

Okul önlerinde oluşan kalabalıklar ise tabiri caizse ''Pes'' dedirtti. Okul önlerinde toplanan veliler sosyal mesafe kurallarına uymadı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum