Yenilenen Suzuki S-Cross Türkiye’de!

Suzuki, yenilenen ve akıllı hibrit teknolojisiyle gelen SUV modeli S-Cross’u Türkiye‘de satışa sundu. 759 bin...

Yenilenen Suzuki S-Cross Türkiye’de!

Suzuki, yenilenen ve akıllı hibrit teknolojisiyle gelen SUV modeli S-Cross’u Türkiye‘de satışa sundu.

759 bin TL’lik başlangıç fiyatına sahip olan model, 1.4 litre Boosterjet 48V Akıllı Hibrit motoru ve Allgrip 4 tekerlekten çekiş sistemiyle öne çıkıyor.

Doğan Trend Araba Markaları Genel Müdür Yardımcısı Tibet Soysal

“Akıllı Hibrit satışlarımızla güç kazanmayı sürdüreceğiz”

Suzuki S-Cross Türkiye lansmanında konuşma yapan Doğan Trend Araba Markaları Genel Müdür Yardımcısı Tibet Soysal, “Biz 4×4’te B SUV segmentinde çok iddialıyız. S-Cross ile bu segmentin başkanı olmaya da devam edeceğiz. Müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda hem Vitara’da hem de S-Cross’ta 4×4 modellerimize olan konsantrasyonumuzu daha da arttırdık. Satış adetlerine baktığımızda neredeyse bütün segmenti Suzuki olarak biz domine ediyoruz. Dünya çapında elektrikli modellere geçiş sürecinde hibrit motorların değeri her geçen gün daha da artıyor. Bizim de Suzuki olarak satışını gerçekleştirdiğimiz araçlarımızın yüzde 91’i akıllı hibrit modellerden oluşuyor. Her geçen sene süratle büyüyen hibrit pazarının kıymetli oyunculardan bir tanesi haline gelerek satışlarımızı katlamayı ve bu sayede büyüme yakalamayı sürdürüyoruz. Güçlenen tasarımı ve yeni teknolojilerinin yanı sıra, 1.4L Booster Akıllı Hibrit teknolojili motoruyla yesyeni S-CROSS modelimiz de bu büyümeye kıymetli bir katkı sağlayacak” halinde konuştu.

“Güvenlik lüks değil bir ihtiyaç”

S-Cross modelinin sınıfında fark yaratacak güvenlik ekipmanlarına da sahip olduğunun vurgusunu yapan Tibet Soysal, “Biz marka olarak güvenliğin bir lüks değil muhtaçlık olduğunu düşünüyoruz ve bu formda araçlarımızı konumlandırıyoruz. Bu doğrultuda, 360 Derece Etraf Görüş Sistemi, Şerit Takip ve İhlal Uyarısı Sistemi, Yalpalama Uyarısı, Kör Nokta İhtar Sistemi, Geri Hareket Trafik İkaz Sistemi, Acil Fren Sinyal, Adaptif Sürat Sabitleme üzere gelişmiş güvenlik donanımlarını yeni S-Cross modelimizde standart olarak sunuyoruz” dedi.

Allgrip 4×4

Suzuki’nin Allgrip Select ismini verdiği dört tekerlekten çekiş sistemi, dört farklı sürüş moduna sahip. Otomatik, Spor, Kar ve Kilit olarak isimlendirilen dört sürüş modunun yanı sıra, Allgrip dört tekerlekten çekiş sistemi ise iki aks ortasındaki tork ölçüsünü ayarlıyor ve dört sürüş modunu ESP, motor gücü, hidrolik direksiyon ve öteki entegre sistemlerin takviyesi ile optimize ediyor.

Güçlü SUV tasarımı

Yeni S-Cross, yenilenen çizgisiyle güçlü bir SUV görünümü sergiliyor. Modelin piyano siyahına boyanmış, büyük ön ızgarası, krom çıta üzerine yerleştirilen Suzuki logosu ile tamamlanıyor. Önde ve artta kullanılan gümüş süslemeler yeni S-Cross’un agresif SUV görünümüne takviye oluyor. Ön ve art LED aydınlatma üniteleri teknolojik ve çağdaş bir görünüm kazandırırken, köşeli çamurluk kemerleri yan dizayna güçlü bir görünüm kazandırıyor. Model 8 farklı renk seçeneği ile geliyor.

Yeni gövde rengi: Titan Grisi

Lansman rengi olarak belirlenen Titan Grisi, Suzuki’nin birinci kez S-Cross’ta kullanacağı yeni gövde rengi olarak öne çıkıyor. Sedefli metalik gövde rengi, aracın SUV dizaynını güçlendiriyor.

Yalın ve kullanışlı iç mekan

S-Cross içeride güçlü donanımıyla dikkat çekiyor. Ortada sentetik deri dokuma dizayna sahip olan ergonomik deri koltuklar kalite algısını yükseltirken, büyük gösterge paneli, üç boyutlu dizaynıyla çağdaş ve kaliteli bir manzara sergiliyor. Apple CarPlay, Android Aut, sesli komut ve eller hür Bluetooth görüşme olmak üzere yeni teknolojilerin yanı sıra yakıt tüketimi, sürüş aralığı, Suzuki Akıllı Hibrit Sistemi güç akışı üzere sürüş bilgileri dışında farklı ikazlar, geri görüş kamerası, 360 etraf görüş sistemi ve park sensörleri bilgilerini de görüntüleyen 9 inçlik bilgi-eğlence sistemi ve vites konsolundaki Allgrip Select paneli üzere detaylarla daha çağdaş bir kokpite sizi karşılıyor.

Model, 5 yetişkin için geniş ve ferah hayat alanı sunuyor. Ön yolculara sunulan oturma konforu, daha fazla rahatlık için koltuk sırtlığının pozisyonunu ayarlama seçeneğine de sahip olan art koltuk yolcularının konfordan ödün vermesini gerektirmiyor. Kabin, yolcuların gereksinimlerini karşılamak üzere birçok depolama alanı ve imkanlarla donatılmış.

Geniş bagaj

Geniş bagaj VDA ölçüm normuna nazaran 430 litre hacim kullanıma sunuyor. 60: 40 iki kesim halinde katlanan art koltuk sırtlıkları kadar farklı pozisyonlarda kullanılabilen bagaj yeri de kullanım gayesine uygun esnek bir yapı sunuyor. Varılacak gaye ne olursa olsun yeni Suzuki S-Cross beş yetişkin ve bagajını sırtlayacak alanı ve konforu kullanıma sunuyor.

Performans

Yeni S-Cross, yüksek torklu sahip 1.4 Boosterjet direkt enjeksiyonlu turbo akaryakıtlı motorla donatılmış. Orta soğutucuya sahip turbo besleme, sıkıştırılmış havayı yanma odalarına yönlendirerek, alt zamanlarda yüksek tork üretimi sağlıyor. Bu da yüksek çekiş gücü sağlarken birebir vakitte verimliliği de en üst düzeyde sunuyor. Direkt enjeksiyon sistemi, gelişmiş performans ve verimlilik için yakıt ölçüsünü, zamanlamasını ve basıncını optimize ediyor. Elektrikli emme değişken supap zamanlaması (VVT), soğutulmuş egzoz gazı devridaimi (EGR) ve yüksek sıkıştırma oranı sayesinde verimlilik artıyor.

Suzuki Akıllı Hibrit Sistemi

Yakıt verimliliğini daha da üst seviyede sunabilmek için 48V hafif hibrit sistemle donatılan yeni S-Cross, olağan sürüş şartlarında, elektromotorla içten yanmalı motoru destekleyerek yakıt tüketimini düşürüyor. Güç ihtiyacının olduğu sürüş şartlarında sistem torku artırıyor ve tork hassasiyetini güzelleştiriyor. Böylelikle daha canlı ve daha akıcı bir sürüş elde ediliyor.

Güvenlik ekipmanları

Yeni S-Cross, sürüş ve güvenliğe yardımcı olmak üzere kameralar ve sensörlerden yararlanan ve farklı sistemleri bünyesinde barındıran Suzuki Güvenlik Dayanağı ile donatılmış. Şerit Takip ve İhlal Uyarısı Sistemi, Yalpalama Uyarısı, Kör Nokta İkaz Sistemi, Geri Hareket Trafik İkaz Sistemi, Acil Fren Sinyali üzere ihtar sistemlerinin yanı sıra Suzuki Güvenlik Takviyesi şu sürüş teknolojileri ile güvenliği en üst düzeyde sunuyor:

Çift Sensörlü Fren Dayanak Sistemi (DSBS), araba ileri tarafta hareket halindeyken, ön camın üst kısmında yer alan monoküler kamera ve lazer sensör yardımıyla, bir araç yahut yaya ile çarpışma riski olup olmadığını belirliyor. Sistem, muhtemel bir çarpışma algıladığında, duruma bağlı olarak görsel ve işitsel bir ikaz veriyor ve/veya otomatik fren uyguluyor.

Dur ve kalk özelliğine sahip Adaptif Sürat Sabitleme, 6 vitesli otomatik şanzımanla birlikte adaptif sürat sabitleme sistemi, dur ve kalk fonksiyonu sunuyor. Sistem, şoförün öndeki araçla inançlı bir arayı muhafazası için gaz ve fren pedalını otonom bir halde denetim ediyor. Öndeki araçla araya nazaran hızlanabiliyor ve fren yapıyor. Dur ve Kalk fonksiyonu gerektiğinde arabası büsbütün durdurabiliyor ve akabinde trafik 2 saniye içinde tekrar hareket etmeye başladığında öndeki arabası takip etmeye devam edebiliyor.

360 etraf görüş sistemi, 360 derecelik görünüm hareket anında ek güvenlik ve rahatlık sağlıyor. Ön, art ve her iki yan olmak üzere dört adet kamera inançlı sürüş için 3-Boyutlu görünüm ve daha inançlı park hareketleri için kuş bakışı görünüm dahil olmak üzere çeşitli görünümler sunuyor.

>

Carmedya.com / Araba