Yenilenen Peugeot 308 eylülde Türkiye’de!

Peugeot tarihinin en kapsamlı eser serisi olan 300 Serisi’nin yenilenen en son üyesi Peugeot 308,...

Yenilenen Peugeot 308 eylülde Türkiye’de!

Peugeot tarihinin en kapsamlı eser serisi olan 300 Serisi’nin yenilenen en son üyesi Peugeot 308, eylül ayında ülkemiz yollarına çıkmaya hazırlanıyor.

Yeni marka logosuna yer veren birinci model olmasıyla da dikkatleri üzerine çeken yeni 308, kişiselleştirilebilen dijital Peugeot i-Cockpit 3D ile öne çıkıyor.

Baştan aşağı yenilenen 308’in dinamik tasarımı birinci bakışta dikkat çekerken, geniş iç yer dizaynıyla da art koltuk daha fazla alan sunuyor. Yeni 308, marka imzası olan Aslan Dişi görünümlü LED gündüz sürüş farları ve Aslan Pençesi görünümlü yeni art stop tasarımı ile markanın yeni tasarım kimliğini yansıtıyor.

Model, en aktüel i-Cockpit 3D (kompakt direksiyon simidi, yükseltilmiş ön gösterge paneli ve kişiselleştirilebilen i-Toggles’a sahip dokunmatik multimedya ekranı) ve sürüş dayanak sistemleriyle sunulacak.

Yeni 308, tanıtıldığı günden bu yana sayısız mükafata layık görüldü. Model, 1955 yılında Almanya’da kurulan ve o tarihten günümüze kadar dünya genelinde en yeterli dizaynların markası haline gelen Red Dot Tasarım Mükafatı kazanma muvaffakiyetini gösterdi. Peugeot 308, 2021’in sonundaki tanıtımından bu yana Red Dot Tasarım Mükafatı ile birlikte, 2022 Yılın Bayanlar Dünyasında Yılın Arabası, Almanya’da Yılın Arabası, Yılın En Uygun Kentli Arabası, En Uygun Kentli ve Kompakt Araba olmak üzere 11 milletlerarası ödül kazanmış oldu. Bunun yanında yeni jenerasyon 308, 2022 Yılın Arabası müsabakasında finale kalma muvaffakiyetini da gösterdi.

>

Kaynak: Carmedya.com / Araba