Yeliz Yeşilmen’den tepki çekecek sözler: Kadının hesap ödemesine karşıyım

Paylaşımları ve yaptığı açıklamalarla sık sık gündeme gelen Yeliz Yeşilmen, konuk olduğu 2. Sayfa programında...

Yeliz Yeşilmen’den tepki çekecek sözler: Kadının hesap ödemesine karşıyım

Paylaşımları ve yaptığı açıklamalarla sık sık gündeme gelen Yeliz Yeşilmen, konuk olduğu 2. Sayfa programında tartışma yaratacak açıklamalar yaptı. Bayanın her vakit çalışıp ayakları üzerinde durması gerektiğini söyleyen Yeşilmen, “Hayatımda biri varsa fatura ödemem, market alışverişi yapmam” dedi.

“FAZLA BAKIMLI OLMAYI TÜRK ERKEĞİNE YAKIŞTIRMIYORUM”

Erkeklerin bakımlı olması gerektiğini, manikür ve pediküre karşı olmadığını söyleyen Yeliz Yeşilmen, “Erkekte botoks iğrenç duruyor. Çok komik oluyor. Onun yerine öteki bir şey olabilir. Fazla bakım bana çok erkeksi gelmiyor. Feminen şeyleri bir Türk erkeğine yakıştırmıyorum. Bunun biraz suyu çıktı. Bayan ve erkekler birbirine girdi” dedi.

yeliz yesilmenden tepki cekecek sozler kadinin hesap odemesine karsiyim 0 SbK16kaY

“BAZI ERKEKLER BAYANIN ÜSTÜNE YIKILMAYA BAŞLADI”

Erkeklerin bayanlardan maddi talepleri olduğunu söyleyen müzikçi, kelamlarına şöyle devam etti: “Artık kimi erkekler hesap ödemeyerek bayana ‘sen çalışıyorsun, bunu da sen yap’ diyor. Baya bayanın üstüne yıkılmaya başladılar. Roller değişiyor üzere. Türk örf adetlerine nazaran erkekler erkek üzere, bayanlar da bayan üzere olsun. Bir erkek bana ‘randevum var gelemem’ ya da ‘hesabı birlikte ödeyelim’ dese hiç yakışmayacak formda hakaret vari konuşabilirim. Her şeyin bir dozajı var. Artık erkekler, bayanlardan maddi talepler bekliyor.”

yeliz yesilmenden tepki cekecek sozler kadinin hesap odemesine karsiyim 1 3b9cizWF

“FATURA ÖDEMEM, MARKET ALIŞVERİŞİ YAPMAM”

“Ben bir bayanın hesap ödemesini gerçek bulmuyorum. Konuta alınan bir şeyi bayan alabilir o ortak bir şey zati. Ben fatura ödemem, meskenin market alışverişini yapmam. Konuta eşya alırım ya da eşime armağan alırım bunlar olağan şeyler. Benim kızım konutu geçindirecekse boşuna evlenmesin, tek başına yaşasın. Ataerkil bir toplumdan geliyoruz. Konutu ben geçirip bir de üzerine neden adamın kıyafetlerini yıkayarak yemeğini yapayım? Onun hayatındaki vazifesi ne olacak? Bayan kendi lüks zevklerini yapabilecek biçimde çalışmalı o farklı bir olay. Her şeyin bayanın üzerine binmemeli. Onun yerine kapıya öteki bir şey bağlasak daha ucuza gelecek. Erkekler nefret edecek benden.”

Yeliz Yeşilmen’in canlı yayındaki kelamları kısa müddette toplumsal medyada da tartışılmaya başlandı. Bir kısım Yeşilmen’i haklı bulurken bir kısım da sert sözlerle eleştirdi.

yeliz yesilmenden tepki cekecek sozler kadinin hesap odemesine karsiyim 2 G31ubSf9

yeliz yesilmenden tepki cekecek sozler kadinin hesap odemesine karsiyim 3 JdGsgQJL

yeliz yesilmenden tepki cekecek sozler kadinin hesap odemesine karsiyim 4 aMYXucRi