Yazın daha sağlık bir cilt için tavsiyeler:Işıltınız güneşle yarışsın

Soğuk ve kuru kış günleri yerini uzun, sıcak yaz günlerine bırakıyor. Bu süreçte cildin muhtaçlıkları...

Yazın daha sağlık bir cilt için tavsiyeler:Işıltınız güneşle yarışsın

Soğuk ve kuru kış günleri yerini uzun, sıcak yaz günlerine bırakıyor. Bu süreçte cildin muhtaçlıkları da değişiyor.  Estetik International Medikal Hekimi Çağatay Güngörsün, yazın sağlıklı ve canlı bir cilt için tavsiyelerde bulunuyor.

Lifting, kırışıklık giderme, kırışıklık tedavisi, yüzdeki sarkmaların toparlanması ve boyun çizgilerinin giderilmesi üzere birçok alanda hizmet veren Estetik International; örümcek ağı estetiği, bamboo masajı, mezoterapi, dolgu, botox üzere ameliyatsız tahlilleriyle de yazı genç bir ciltle karşılamanızı sağlıyor. Estetik International Medikal Doktorlarından Çağatay Güngörsün, cildinizi yaza hazırlayacak tekliflerini şöyle sıralıyor:

Parlak görünen bir cilde ulaşın

Daha parlak bir cildin birinci adımı tabi ki cilt bakımı. Kış aylarından kalan matlığı yok etmenin ve cildin altında bizi bekleyen tazeliğe ulaşmanın en yeterli yolu ise Mezoterapi. Pul pul dökülen cildinizin yerine parlak, genç sağlıklı ve canlı görünen bir cilde ulaşmanıza yardımcı oluyor.  Hiyalüronik asidin direkt derinin orta katmanına enjekte edilmesiyle uygulanan bu teknik ile kolajen ve elastin üretimi teşvik ediliyor ve beslenmiş olan cildiniz daha canlı bir hale geliyor. Donuk, parlaklığını yitirmiş bir cilde sahip olanlar ya da cildinde elastikiyet kaybı ve sarkma sorunu yaşayanlar bu tekniği inançla tercih edebilirler.  Mezoterapi tekniğinin içindeki her kademenin, bu mevzuda eğitim almış ve uzmanlaşmış şahıslar tarafından yapılması epey değerli. Yaklaşık 20 dakika süren bu süreç ile 2. seanstan sonra sonuç almak mümkün. Ferdi gereksinime nazaran seans sayısı 4 ile 6 ortasında değişebiliyor ve tedavi bittikten sonra dahi cilt yenileme tesiri devam ediyor.

Selülit oluşumunu önlemek mümkün

Yazın herkesin dehşetli düşü haline gelen selülitlerden de kurtulmak mümkün. Bu sorun için tesirli bir teknik olan Bamboo masajı sadece yarım saat sürüyor.  Bu süreçle, hem vücudunuz dinleniyor hem de kışın yorgunluğu atılıyor. Brezilya’dan özel olarak temin edilen bamboo çubukları ile yapılan bu özel masaj, orta deri katmanında gerilmiş lif haznelerini gevşeterek selülit oluşumunu önlüyor. Masajla birlikte sürülen yağ ise, yeniden deriyi besleyerek derinin canlı ve parlak gözükmesini sağlıyor.

Örümcek ağı mucizesi…

Örümcek ağı estetiği ameliyatsız yüz germe, canlandırma ve form kazandırma süreci olarak öne çıkıyor. Yer çekimine ve ilerleyen yaşa bağlı olarak vakit içinde oluşan ince çizgiler; berbat hava şartları, sıhhatsiz beslenme ve sık kilo alıp vermeye de bağlı olarak, derinleşmeye başlıyor. Tüm bu süreç bilhassa yüz bölgesinde yalnızca çizgilerin oluşmasına değil, yanakların ve gıdığın sarkmasına, yüzün giderek ovalleşmesine neden oluyor. Örümcek ağı tekniği, işte bu noktada estetik cerrahiye alternatif, ameliyatsız yüz gençleştirme uygulaması olarak, cildinizdeki muhtemel problemlerin tahlilinde yarar sağlıyor. 

 Saçlarınızı güneşin ziyanlı tesirinden koruyun

Saç mezoterapisi ile deri altından beslenen saçlar, güneşin ziyanlı tesirinden daha az etkileniyor. Mezoterapi,  kış boyunca soğuk havadan korunmuş ve yıpranmadan temizlenmiş saçların, klorlu havuz suyu, tuzlu deniz suyu ve güneşin ziyanlı tesirlerinden korunmasına yardımcı oluyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı