Rozerin Yurdakul

Rozerin Yurdakul


YENİDEN DOĞUŞ

05 Mayıs 2020 - 17:05

Hepimiz zor dönemlerden geçiyoruz. Bildiğimiz üzere covid- 19 bütün dünyayı ele geçirmiş durumda, lakin bu zor günlerden sonra kışın sonu bahardır dememiz için Can Aydoğmuş yazarımızın dediği gibi dünyaya yaşam getiren ve en büyük başlangıcı yaptıran doğum süreci de çok sancılı bir süreçtir. Covid- 19  ile beraber hepimiz evlerimize kapandık fark etmek kavramı gerçek manada anlam kazandı. Özgürlüğün ne kadar kıymetli bir şey olduğunu hep birlikte gördük şu da bir gerçek ki boş yere yaşanan kaygılarımız, depresyonlarımız hep bir zaman kaybından ibaret. Corona virüsün beraberinde gelen karamsar kötü haberlerin farkındayız ama bunu hiçbir zaman unutmamalıyız sabırlı ve temkinli olmalıyız. kuran-ı Kerim yol göstericimiz diyor ki; o sabredenleri müjdele onlar ki başlarına bir musibet geldiği zaman biz Allah'a aidiz ve sonunda ona döneceğiz derler (Bakara Suresi 155.157 ayet).

Ne için yaşıyorsak onun için öleceğiz bu süreçle birlikte insanlığın kendine geleceğine inanıyorum en önemlisi temizliğe daha dikkat eder olduk ve çevremize daha iyi ve sadakatli davranılması gerektiğini hepimiz birlikte gördük. İnsanın doğa ile dolayısıyla kendi ile olan savaşını göz önünde bulunduralım.  Mesela  bugün dünyamıza baktığımızda bilim insanlarımızın açıklamalarına göre ozon tabakası iyileşme sürecinde birçok şehrimizde doğal kaynaklarımız kendi kendilerini temizledi yani demem o ki doğa canlanıyor. Bir de şöyle düşünelim eğer biz bu süreci yaşamış olmasaydık insanoğlu doğa ile olan savaşa ara vermeyecekti belki de dünya yaşanamaz hale gelecekti yani kazanırsak kaybedeceğiz geniş bir tabirle kendi ayağına sıkanlardan olmamak için canla başla güzel bir dünya için hep birlikte çabalamalıyız.
sağlıkla kalın..

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • İbrahim kubat
  1 ay önce
  Kocaman cehennem küçücük vürüs kadar Korkutmadi insanları eline sağlık Çok iyi bir paylaşım olmuş insan oğlu artık bilinçlenmeli
 • Cansu yardımcı
  1 yıl önce
  Hayatı bu kadar kısa ve anlamlı antlatmaniz duncenlerinizin ne kadar ender olduğunu belirtiyor. Keşke herkes sizin gibi düşene bilse şu dönemde insanlar bunun bile farkında değiller . Sizin gibi şahane insanların hala toplumumuzda bulunması onur verici bir durum belki insanları değiştiremeyiz ama duncelelerini en azından bir nebzede olsa değiştirebiliriz sevgiyle kalın .
 • Cansu yardımcı
  1 yıl önce
  Hayati bu kadar kısa ve anlamlı antlatmaniz taktire şayan öncelikle keşke bu zamna surecinde insanlar aslında onlar için daha verimli geçtiğini anlaya bilselerdi sizin gibi insanlara daima ihtiyacımız olacak çünkü kalıplaşmış düşünceleri ancak bu şekilde değiştirebiliriz.