Muhammet Reşat Demir

Muhammet Reşat Demir


URFA' NIN TEZENESİ "İBRAHİM HALİL KILIÇ"

24 Temmuz 2021 - 13:29

Sevgili okurlarım, bugün sizlere bir sanat güneşinden bahsedeceğim. Kendisi küçük yaştan itibaren müziğin içerisinde bulunan İbrahim Halil Kılıç. 24 Ocak 2000 yılında Şanlıurfa'da dünyaya gelen Kılıç, 8 kişilik bir ailenin en küçük çocuğudur. Çok küçük yaşta babasını kaybeden Kılıç ailesinin güçlü desteği ile bugünlere başarılı bir şekilde gelmiş ve kendi ayaklarının üzerinde durmayı öğrenmiştir. İlkokul öğrenimini "Şanlıurfa İsmetpaşa İlköğretim Okulu’nda", ortaokul öğrenimini "Şanlıurfa Ziyaeddin Akbulut Ortaokulu'nda", lise öğrenimini "Şanlıurfa Gap Anadolu Lisesin'de" gördükten sonra; Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesinde "Hemşirelik" bölümünü kazanmış ve şu anda o üniversitede hâlâ öğrenim görmektedir. Kılıç bunları yaparken de boş zamanlarında müzikle uğraşmakta, kafe ve türkü barlarda sahne alıp insanlara müzik şöleni yaşatmaktadır. Kılıç aynı zamanda bunlarla sınırlı kalmayıp bir de birden fazla enstrüman kullanıp çalabilmektedir. İnsanlık için ekmek ve su ne anlam ifade ediyorsa onun içinde müzik onu ifade etmektedir. Hatta Kılıç çok sevildiği için üniversite eğitimi gördüğü Bolu’da; "Bolu Beyi" tabirinde bulunmaktadırlar. Şu anda da Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesinde Hemşirelik 4. Sınıf öğrencisi olan Kılıç okulunu başarılı bir şekilde bitirip bundan sonraki hayatında vatanına ve milletine hayırlı bir birey olarak görev yapıp sağlam adımlar atmak istemektedir. Yazıma burada son verirken bu yolda dostuma başarılar dileyip yaptığı her işte emeğin karşılığını umarım en iyi şekilde almasını temenni ediyorum.
Müzik dünyasına atılmak için; bir mağaradaki ailenin, bir müzik yarışmasına katılıp ünlü bir müzisyen olmanın ya da mevsimlik tarım işçiliği için gittiği şehirde sesi beğenilmesi gibi sadece böyle durumlar olmamalıdır. Eğer, Kılıç gibi müzikle uğraşan, şarkı söyleyen veyahut enstrüman çalan kişileri keşfedersek her şey daha güzel olur. Onun için birazda kendi insanlarımızın üzerine yoğunlaşıp kedni kültürlerimizi herkese duyurabiliriz.
Not: İbrahim Halil Kılıç’a aşağıdaki sosyal medya araçlarından ulaşabilirsiniz.

Ben Urfa Yazar Gazetesi Köşe Yazarı Harran Üniversitesi Sosyoloji Bölümü 2. Sınıf öğrencisi Muhammet Reşat Demir haberimi okuduğunuz için sizlere teşekkür eder şükranlarımı sunarım bir sonraki haberimde görüşmek üzere. Sağlıcakla Kalın.

https://www.instagram.com/halilklc_official
https://www.instagram.com/halil.kilic9
https://www.youtube.com/channel/UCqeB_JfnG_JyaYGI4B9mQJw