Muhammet Reşat Demir

Muhammet Reşat Demir


ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GENÇLİK MECLİSİ

30 Ağustos 2021 - 11:34

Sevgili okurlarım bugün sizlere Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan ve tamamı gençlerden oluşan bir meclisten bahsedeceğim. Bu meclisin adı; “Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi”. Şanlıurfa sınırları içerisinde yaşayan tüm gençlerin şehrimizde gençliğin beklentilerini, ihtiyaçlarını saptamak ve üretici, bilinçli, yaşadığı kent ile ilgili sorun ve gereksinimlerin incelenmesi nedenlerin araştırılması ve çözüm yollarının belirlenmesi için projeler geliştirmek adına yerel yönetimlerde daha fazla söz hakkına sahip olması adına Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi 09 Mart 2018 tarihinde kuruldu. 14 Aralık 2019 Cumartesi günü Büyükşehir Belediyesi Şair Nabi Kültür Merkezinde gerçekleşen Gençlik Meclisi Başkanlığı seçiminde ise, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclis Başkanlığına Musa Polat ve yönetimi seçildi.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi gençliğin sorunlarını araştırarak yardımlaşmayı, dayanışmayı, karşılıklı sevgi ve saygıyı kuvvetlendirmek amacıyla, Şanlıurfa il sınırları içerisinde geziler ve etkinlikler tertip ederek, gençlerin sorunlarını dinleyerek, Gençlik Meclisi’nde değerlendirip çözüm aramak, komisyonların onayı alınarak etütler yapmak, broşür, bülten, dergi, gazete yayımlayarak yapılan projeler ile kamuoyunu bilgilendirmek, üniversite öğrencileriyle yakın temas halinde bulunmak ve öğrencilerin kurduğu okul kulüpleriyle ortak çalışmalar yapmak, meclis içi, gelişimi ve eğitimi sağlamak açısından faaliyet gösteren gençlik meclisleri gençlere yönelik diğer kuruluşlarla ortak çalışmalar yürütmek ve eğitim faaliyetleri yapmak, gençliğin ihtiyaçlarıyla birlikte beklentilerini saptamak, iş birliği içinde özverili ve çözüm odaklı çalışmalar yapıp eğitim, sanat, spor, hizmet ve sosyal yardımlaşma gibi birçok alanda projeler üretmek, destekleyici politikalar geliştirmek, uygulamak ve tüm Şanlıurfa gençliğinin bu çalışmalardan mümkün olduğunca faydalanmasını sağlamak amacıyla bu meclis kurulmuştur.
Gençlik Meclis, her ay düzenli olarak Başkan Musa Polat’ın önderliğinde “Genel kurul toplantıları” düzenlerken komisyonlar da haftalık toplantılarını düzenlemekte ve bu toplantılarda beyin fırtınası ile bulunan gençlerle projeler olgunlaştırılmakta hafta boyu yapılan yoğun çalışmalarla hayata geçirilmektedir. Sizlerde bu meclise katılıp; "Benimde bir imzam, benimde bir sözüm" olsun diyorsanız gençlik meclisinin kapıları sizlere her daim açık bulunmaktadır.
Yazıma burada son verirken; eğer sizlerde bu gençlik meclis hakkında bilgi almak veya bilgi sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki linklerden meclisle ilgili her şeye ulaşabilirsiniz.
Ben Urfa Yazar Gazetesi Köşe Yazarı Harran Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisi Muhammet Reşat Demir haberimi okuduğunuz için sizlere teşekkür eder şükranlarımı sunarım bir sonraki haberimde görüşmek üzere. Sağlıcakla Kalın.
www.sbbgenclikmeclisi.com
https://www.instagram.com/sbbgenclikmeclisi/
https://twitter.com/sbbgenclik
https://www.facebook.com/sbbgenclikmeclisii/