Meryem Buzlucan

Meryem Buzlucan


EN İYİSİ BENİM

07 Mayıs 2020 - 18:09

İnsanoğlu yaradılışı gereği hayat standartlarının en iyisini en mükemmelini ister. Yaşadığı evin,  yediği yemeklerin, okuduğu kitapların, giydiği kıyafetlerin, gezdiği yerlerin hatta yaptığı işin bile kendisini başkalarından özel kılmasını, kendisine bir farklılık katmasını talep eder ve bu uğurda birbirinden farklı yollara başvurur. Bu en iyilik, en mükemmellik duygusu beraberinde üstünlük ve fenomen olma duygusunu da ortaya çıkarır. İnsanoğlu artık ne yaptığına değil de, yaptığı şeyin kendisine nasıl bir üstünlük sağladığına bakar. Hayatını artık kendisi değil de sanki bir başkası yönetiyormuş gibi yaşamaya başlar, kendisini diğer insanların beğenisine sunar. Bu uğurda çekilen sayısız ve kimi zaman tehlikeli öz çekimler, gülünç tik tok videoları, kimi zaman eğitici kimi zaman faydası olmayan youtube kanalları, twitter da yazılan yazılar ve daha bunun gibi sonu olmayan uğraşlar. 
Bu durumun nedeni neydi acaba diye sormadan edemiyorum. Yaşadığımız hayat, sahip olduklarımız bizi biz yaparken neden bu tek tiplik, bu çaba bu uğraş niye? Kıskançlık mı? Yoksa sevgisizlik mi? Bir cevabı vardır elbet, bu da her insanın kendinde saklıdır. Bizde o zaman soralım kendimize, durup düşünelim, “Neden böyle şeyler yapıyoruz “ diye. Unutmayalım sevgili dostlar “hiçbir hayat mükemmel değildir, sadece mükemmelleştirilen hayatlar vardır”
Sevgiyle kalın…

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Rozerin Yurdakul
  1 yıl önce
  Yetinmeyi bilmez insanoğlu istedikçe ister ve bunun sonu gelmez.. bu kıymetli düşünceni bizimle paylaştığın için tesekur ederim canım benim yolun açık olsun
 • Şadi Belal
  1 yıl önce
  Meryem Hanım. Öncelikle kaleminize sağlık. Başkalarının gözüne girmeye çalışmak, insanın özünde vardır. Fakat bunu kendisi olmakla birlikte gerçekleştirebilenler, hayatın tadını çıkarabilmektedirler. Nitekim, her insan görülmek, farkedilmek ister. Ancak övülecek bir şeye sahip olmadığını düşünenler, hissettikleri bu eksikliği tamamlamak adına kendilerine değişik, bazen de alışılmışın dışında karakterler oluşturmaya çalışırlar. Bu da toplumdaki bireyler arasındaki üstünlük rekabetin, kaynaklık ettiği baskının sonucudur.
 • AYŞE ÜNLÜ
  1 yıl önce
  Biz mükemmel hissetmeliyiz hayatımızı mükkeleştiecek bizleriz. Ağzına sağlık güzelim