Eyyüp Enis Nebati

Eyyüp Enis Nebati


RTÜK'ün Suçu Ne?

05 Temmuz 2020 - 14:18

Makam arabaları, makam odaları, oda başları, kapı sonları, tesisleri, lojmanları derken her birinin parayla satın alınamayacak kadar büyük şatafatlı hayatları var.

Devlet imkanlarını en güzel şekilde kullanan bürokratlardan bir kısmı da uzun adı Radyo Televizyon Üst Kurulu kısa adı RTÜK olan bir kurumumuzda görev yapmaktadır.

Görevleri ise medyaya bir çeki düzen vermektir.

Bu kuruma rağmen medyanın her türlüsü öyle bir başıboşluk içerisine girmiş ki ailecek oturupta tadında bir televizyon izleyemeyecek hale gelmişiz.

Ensest ilişkilerin yaşandığı yasak aşklardan tutun da çetelerin hırsızların karanlık tiplerin kahraman gibi yansıtıldıkları, en olmaz ahlaksızlıkların normalleştirilmeye çalışıldığı dizilere kadar gerçek hayatta ise gündem de kalmak adına kimin, kimin yatağında yattığı belli olmayan bir şov dünyası ile karşı karşıyayız.

Sanki tek amaçları ahlaki değerlerimizi çökertmekmiş gibi!!!  

Birde o subliminal mesajlarla dolu erotik motifli reklamlar yok mu?

Kadınlarımızın, kızlarımızın en mahrem konularını çarşaf çarşaf ortaya seren reklamlar mı dersin, çırılçıplak olduğu sanısı oluşturulan kadın ve erkek duş sahneli reklamlar mı dersin, erotizm kokan dondurma reklamları mı dersin…

Velhasıl hangisini sayıp hangisini bırakalım.

Nice nice sapıklıklar ve ahlaksızlıklarla dolu bu sapıksı reklamlar henüz ergenliğe ulaşmamış çocuklarımızın ruhsal, duygusal ve fiziksel genlerini bozmaktadır.

Çocuklarımız, kızlarımız, gençlerimiz ve aile hayatımız medya ve sosyal medya vasıtalarıyla dört bir koldan hedef alınmaktadır.

Aile yapımız bu kadar büyük bir saldırı altındayken, çoluk çocuğumuzu, genç erkeklerimizi ve kızlarımızı ve hatta kendimizi nasıl muhafaza edebileceğimiz hususunda çok ciddi çalışmalar yapıp, çok ciddi bir şekilde gayret göstermeli, ailemizi korumak ve kollamak için bu işi çok ciddiye almalıyız.

Diğer taraftan bu saldırıları bertaraf etmek, tedbir almak, ailelerin birliğini, toplumu, yuvayı ve en nihayet bireyi korumak kollamak ve yön vermek devletin görevidir.

Devlet kendi üzerine düşen görevi yapmalı bu konuda kararlı olmalıdır.

Devletin bu konuda kararlılığını gören şirketler, reklam, dizi ve film senaristleri ile bu organizasyonun bir parçası olan herkes bunu göz önüne alarak hareket etmek zorunda kalacaktır.

Bu konuda devlet zafiyet gösterirse pek tabi ki bu kesim dikkat çekmek, para kazanmak ve reyting yükseltmek adına son noktaya kadar hayal güçlerini kullanacaktır.

Eğer RTÜK’ün, aile yapımıza, örf ve adetlerimize uygun olmayan bu içerikleri engelleme konusunda müdahale edecek yetkisi varsa bu yetkisini kullanmalıdır.

Eğer yetkisi yoksa bu konuda bir çalışma yapıp yetki istemelidir.

En nihayetinde bu kadar fazla mevki ve makamın olduğu, yüzlerce kişinin çalıştığı bir kurumun ne iş yaptığını vatandaş merak etmektedir!

Birileri, kendilerine düşen görevi yerine getirene kadar özellikle bu salgın döneminde, bize düşen çocuklarımıza daha fazla zaman ayırmak, onlara daha fazla dikkat etmek ve onları gözlemlediğimizi daha fazla hissettirmektir.

En nihayetinde “mevzu aileyse, gerisi teferruattır.”
 
 
Selam ve Dua ile.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Huseyin
    1 yıl önce
    Cok dogru bir konuya deyinmişsiniz keşke rtük gercekten görevini yapsa bizde ailecek tv izleyebilsek