Eyyüp Enis Nebati

Eyyüp Enis Nebati


Ayasofya Camii İçin Papa'nın Canı Yanmış!

13 Temmuz 2020 - 15:40

Vatikan Saray’ından, o ihtişamlı, şatafatlı hayatından dış dünyaya bakarken, kendini dünyanın imparatoru gibi gören papa efendinin ve etrafında pür dönen kara şövalyelerin, Ayasofya Cami’sinin tekrar ibadete açılmasından dolayı canı yanmış!

Kilise mahzenlerinde yüzlerce kız ve erkek çocukları her yıl taciz ve tecavüz edilirken de papa efendinin canı yanmış mı?

Dünyanın çeşitli ülkelerinden, bölgelerinden “köle olarak satmak ve o minik bedenlere, o masum ruhlara türlü eziyetler yapmak için kız ve erkek çocukları kaçırılırken de” papa efendinin canı yanmış mı?

Kendine bağlı tapınak şövalyeleri dünyayı yangın yerine çevirirken, taş taş üstünde bırakmazken, katliamsız, cinayetsiz bir tek gün geçirmezken de papa efendinin canı yanmış mı?

Ben size söyleyeyim “yanmamıştır.”

Ne papa efendinin ne tapınak şövalyelerinin canı yanmamıştır.

Ayasofya Camii tekrar ibadete açıldı diye de canı yanmamıştır çünkü onda, o canı yakacak, acıtacak o vicdan yoktur da ondan.

Mevzu eser inşa etmek, korumak ve tarihlere taşımak ise Osmanlı Devleti zamanında Avrupa’nın çeşitli bölgelerine inşa edilen binlerce esere dönüp baktığımızda, birçoğunun yok olduğunu, kilise, bar, gazino vs. gibi mekanlara dönüştürüldüğünü, çok küçük bir kısmının inşa edildiği maksatla devam ettiğini müşahede etmekteyiz.

İslam tarihini araştıran herkes bilir ki, Müslümanlar 1450 yıldır inşa etmekte, gayrimüslimler ise binlerce yıldır yok etmektedir.

Müslümanların gayesi hiçbir zaman birilerinin canını acıtmak olmamıştır.

Müslümanlar, tarihlerinin hiçbir döneminde katliam yapmamış, bina ve benzeri eserleri yerle bir etmemiştir.

Müslümanlar dünyaya ve içindekilere derin saygı duymuş, sevmiş, korumuş ve kollamıştır.

Buna rağmen güç, el değişmiş son iki yüzyıldır Müslümanların canı çok ama çok yanmıştır.

Bazı bölge ve ülkelerde her ne kadar da Müslüman Müslümana zulmetmiş gibi görünse de bu zalimlerin iplerinin kimlerin elinde olduğunu hepimiz biliyoruz.

Haçlı ittifakının, Budist ittifakının, papanın ve papazlarının, kara şövalyelerin ve onların işbirlikçilerinin, bu muhteşem Ayasofya camii kararı ile eminin ki canları yanmış, moralleri bozulmuş, cesaretleri kırılmış, gardları düşmüştür.

Ne diyelim Allah daim etsin.
 
Selam ve dua ile…
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum