Ayşenur Dodanlı

Ayşenur Dodanlı


Karanlıkta Açılan Umut Çiçeği

24 Aralık 2020 - 18:39

  Yine lal yine suskun mu oldu gecen yine maviye umut  çalıp karanlığa mı yelten açtın?
Söyle sen hangi baharımın çıkmaz sokağısın hangi bulutun gözyaşı hangi şarkının buruk sözlerisin. Bırak gökyüzünü artık yağmurlar yağmasın bulutlar ağlamasın bırak geceyi sessizliğinde boğulmasın. Sen geceni aydınlatmasını beklerken o hiç gelmeyecek oysa belki de sana kapkaranlık olan geceyi bir başka yürek için aydınlatıyordur.

Bırakman gereken sadece bulutlar değil oysa ki! Umut ettiklerin,olmayacak hayallerin belki de daha fazlası. Belki de artık sessizlik yoruyordur belki de artık karanlıktan hoşlanmıyorsundur hatta korkuyor olabilirsin ne vakit karanlık olsa uykun kaçıyor dimi? Kaçar tabi yüreğin acıyor bazı şeyler ağır geliyordur ve sen yine kapkaranlık geceden aydınlık gündüze kadar gözlerine bulutları indireceksindir buğulu bir sesle birşeyler mırıldanacaksın hayallerin,umutların belki de ölümü..Ne garip değil mi ölüyor gibisin ama hala yaşam belirtisi var yaşıyorsundur ama ölmekten betersindir karanlık gecede belki bazı duyguların nedensiz olup,olmadığını düşünüyür olacaksın belki de hepsinin nedensiz oluşunu asla anlamayacaksındır büyüyen bedeninde ufacık kalmış çocuk kalbin her zaman tertemiz kalacak bu temizlik fazlasıyla yoracak seni.

Sırtına bir çok sorumluluk yüklenecek  dedim ya garip olan hayat bazen bir fırtınayla daldan dala kuruk bir yaprak gibi seni  savuracak bazende yüzünde güneşi doğuracak insanlar sana baktıkça hayat dolacak içleri ısınacak, gözlerin hangi renk olursa olsun kızım gökyüzünün verdiği mavimsi huzuru hissedecekler ve sen kızım çok güçlü ol bazen düşeceksin bazen kalkacaksın sana dokunmak isteyenler olacak ve sana dokunmaya,bakmaya kıyamacaklar olacak sen hep sevgiden yana ol sen hep bir yerlerde umut çiçeği ol kanadını kıracaklar uçamayabilirsin. Uçamıyorum diye sakın pes etme her kuşun bir kanadı kırıktır uçmadanda yaşanılabilir sen yeter ki yaşamak ve yaşatmak iste.
Şimdi bu kapkaranlık geceden beraber kalkmanın tam zamanı değil mi? haydi kalk gülümse ve ben sevginin bir kırıntısıyım de yitirmekte olduğun umudunu tekrar yeşert sev,sevil ve saygıyla kal sabah olacak gülümse kendine çünkü sen gecenin karanlığında açılacak en güzel umut çiçeğimsin.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Mehmet
  9 ay önce
  Canım kızım
 • Urfa Yazar
  9 ay önce
  Merhaba, yorumunuz için teşekkürler. Yazarlarımızın ailelerini de aramızda görmek mutlu etti. Sağlıklı günler Mehmet bey.