Yasağın ardından soluğu dışarıda aldılar

Şanlıurfa’da üç günlük sokağa çıkma kısıtlamasının ardından cadde ve sokaklarda hareketlilik yaşanmaya başladı. Kent merkezinde vatandaşlar alışveriş telaşına düştü.

Yasağın ardından soluğu dışarıda aldılar
26 Nisan 2021 - 15:29
Reklam

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın da resmi tatil olması nedeniyle ülke genelinde 3 günlük kapanmaya gidildi. 22 Nisan Perşembe günü saat 21.00’de başlayıp bugün sabah saat 05.00’te yasakların kalkmasıyla birlikte vatandaşlar cadde ve sokaklara akın etti. Vatandaşların 3 günlük yasaktan sonra soluğu dışarıda almasıyla birlikte, otobüs durakları ve belediye otobüslerinde de yoğunluk gözlendi. Kent merkezine inen vatandaşların bol bol alışveriş yapmaları dikkat çekti. Koronavirüs tedbirleri kapsamında yüzde 50 kapasite ile yolcu alması gereken otobüslerin de daha fazla yolcu aldığı göze çarptı. Yaşanan kalabalık nedeniyle çok fazla araç trafiğinin de yoğun olduğu görüldü.

 

387 KİŞİYE CEZA YAZILDI

Bu arada il genelinde 22 Nisan akşamından 26 Nisan sabahına kadar, sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiği belirlenen 387 kişi, maske ve sosyal mesafe ihlalinde bulunan 114 kişi ile izolasyon tedbirini ihlal ettiği tespit edilen 9 kişi hakkında idari işlem uygulandı.

URFA YAZAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum