Urfalı sporcudan büyük başarı

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun düzenlediği U-23 Türkiye Şampiyonası’nda Şanlıurfalı Hüseyin Can, 5 bin metrede Türkiye 2’ncisi oldu.

Urfalı sporcudan büyük başarı
06 Haziran 2021 - 12:44
Reklam

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen U-23 Türkiye Şampiyonasında Şanlıurfalı genç sporcu Hüseyin Can, Bursa’da düzenlenen U-23 Türkiye Şampiyonası’nda 5 bin metrede 2’nci olarak gümüş madalyanın sahibi oldu. Daha önce de birçok spor müsabakasında göğsümüzü kabartan genç sporcu, son olarak Bursa’da düzenlenen yarışmada gümüş madalyanın sahibi olarak bir kez daha Şanlıurfalı hemşerilerinin yüzünü güldürdü.

 

HÜSEYİN CAN KİMDİR?

Şanlıurfa’ya yaklaşık 40 kilometre uzaklıktaki kırsal Şenocak Mahallesi'nde yaşayan ailenin 9 çocuğundan biri olan Hüseyin Can, ortaokul sıralarında atletizmle tanıştı. Yaşadığı maddi-manevi sıkıntılara rağmen atletizmden kopmayan Can, Harran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunu kazandı. Burada eğitimine devam eden ve milli takıma seçilen Hüseyin Can, 3 yıl önce Andorra'nın Canillo kentinde 40 ülkeden 311 atletin katıldığı 34. Dünya Dağ Koşusu Şampiyonası'nda 20 yaş altı erkekler kategorisinde 6. sırayı aldı. Kariyerinde hem takım hem de ferdi olarak katıldığı yarışlarda Türkiye, Balkan, Avrupa ve dünya dereceleri bulunan Hüseyin Can, son olarak Bursa’da düzenlenen U23 Türkiye Şampiyonasında 5 bin metrede 2’nci olarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

URFA YAZAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum