Urfa’da Dünya’ya Akrep zehiri ihraç ediliyor

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile birlikte, Türkiye’de sadece Şanlıurfa’da üretilen akrep üretim tesisini gezerek incelemelerde bulundu.

Urfa’da Dünya’ya Akrep zehiri ihraç ediliyor

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile beraber Türkiye’de akrep yetiştiriciliği belgesine sahip tek firması olan ve Şanlıurfa’dan Türkiye’nin ihracatına büyük katkı sağlayan ve Haliliye ilçesine bağlı Akziyaret mahallesinde kurulan Akrep Üretim tesisini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Zehirlenmelere karşı tıbbi alanda kullanılan panzehir üretimi yapan tesisi gezen Vali Ayhan ve Başkan Beyazgül, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Akrep üretim tesisi Sahibi Metin Örenler sağlosun Sayın valimiz ve belediye başkanımız bizi ziyaret etti bize destek veriyorlar yurt dışından birçok yatırımcı Bizimle iş yapmak istiyor özelikle anti serum tesisi kurmak istiyorlar teklifleri inceliyoruz biz akrebi kendimiz üretiyoruz yılda yaklaşık 1 litre Akrep zehri üretiyoruz bu yıl yurt dışına ihracat için numuneleri Fransa, ya gönderdik diye konuştu