Urfa'da korona aşısında ikinci aşama başlıyor

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Dr. Emre Erkuş, 85 yaş üzerindeki vatandaşların evlerinde yada hastanelerde Covid-19 aşısı yaptırabileceklerini söyledi.

Urfa'da korona aşısında ikinci aşama başlıyor
21 Ocak 2021 - 08:48
Reklam

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan Korona Virüsüne yönelik ülkemizde aşı çalışmaları devam ediyor. Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen ‘Covid-19 Aşısı Ulusal Uygulama Stratejisi’ kapsamında geçen 14 Ocak’ta ülke genelinde başlayan sağlık çalışanlarının aşılanmasının bu hafta tamamlanması bekleniyor. Sağlık çalışanlarının ilk doz aşılarının uygulanmasının ardından diğer öncelikli grup olan engelli ve yaşlı bakım evlerinde kalanlar aşılanacak. Bu kapsamda Şanlıurfa’da 85 yaş üzerindeki vatandaşların da Covid-19 aşısına bugün itibariyle başlanacağı bildirildi.

 

ERKUŞ: EVDE VEYA HASTANELERDE AŞI YAPILACAK

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Dr. Emre Erkuş, yaptığı açıklamada, “Bugün itibariyle 85 yaş üzerinde ki vatandaşlarımız, ister evlerinde isterlerse hastanelerde Covid-19 aşı yaptırabileceklerdir” ifadelerine yer verdi.

Müdür Erkuş, aşı yaptırmak isteyenlerin MHRS uygulaması/web sayfası ya da ALO 182 iletişim hattından randevu alınması gerektiğini belirtti.

URFA YAZAR

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum