Urfa'da adım atıldı: Kilitli parke taşını belediye üretecek

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa'ya kazandırdığı asfalt plenti ve beton santralinin ardından bu kez de kilitli parke taşı üretim tesisini kente kazandırıyor.

Urfa'da adım atıldı: Kilitli parke taşını belediye üretecek
30 Ekim 2020 - 15:49
Reklam

Günlük 3 bin 500 metrekare üretim kapasitesine sahip olan ve her çeşit kilitli parke taşı üretimini yapabilecek makinelerin montaj çalışmaları başladı. Montaj tamamlandığında Büyükşehir Belediyesi, tüm hizmet alanlarında artık kendi imalatı olan kilitli parke taşlarını kullanacak.

Kente getirilen makinelerin, Eyyübiye İlçesi Yenice Mahallesinde BELTAŞ A.Ş 'ye ait imalathanede kurulumu sürüyor. İmalathaneyi gezerek BELTUR A.Ş Genel Müdürü Cemil Çadak ve diğer yetkililerden bilgi alan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, "Kilitli Parke Üretim Tesisimizin montajı başladı. Şanlıurfa'ya hayırlı olsun" dedi.

Beyazgül, açıklamasının devamında, “Büyükşehir Belediyemizin satın aldığı imalathane tamamlandığında parke taşlarımızı, bordür taşlarımızı, kilitli taşlarımızı kendimiz üreteceğiz. Bu makine ile yaklaşık günlük 3 bin 500 metrekare günlük üretim yapılacak, yılda yaklaşık 1 milyon metrekare parke üretilecektir. Tam otomatik olan bu makinemizin ürettiği parke taşlarının taşınma işlemleri insan eli değmeden yapılacak. 16 TIR’la bu makinelerimizi buraya sevk ettik şimdi montaj çalışmaları devam etmektedir. Şanlıurfa'mız için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

URFA YAZAR


YORUMLAR

  • 1 Yorum