Uniroyal’ın Test Galibi Yaz Lastiği RainSport 5 ile Mükemmel Yol Tutuş!

Premium lastik üreticisi ve teknoloji şirketi Continental markalarından Uniroyal RainSport 5, Polonyalı otomotiv mecmuası Motor tarafından gerçekleştirilen...

Uniroyal’ın Test Galibi Yaz Lastiği RainSport 5 ile Mükemmel Yol Tutuş!

Premium lastik üreticisi ve teknoloji şirketi Continental markalarından Uniroyal RainSport 5, Polonyalı otomotiv mecmuası Motor tarafından gerçekleştirilen yaz lastiği testinde rakip 8 lastik modelini geride bırakarak liderliğe oturdu. Hem güçlü ıslak tabanda hem de kuru yolda kusursuz yol tutuş güvenliği sergileyen RainSport 5’in. mekanik konforu ve akustiği “çok iyi” olarak değerlendirildi.

Uniroyal RainSport 5, Polonyalı otomotiv mecmuası Motor’un 16’ıncı sayısında yayınlanan yaz lastiği testine damgasını vurarak doruğa yerleşti. Tamamı 205/55 R16 91 V ebatlarında toplam dokuz farklı modelin test edildiği yaz lastiği testinde RainSport 5, beş ıslak tabanın dördünde rakiplerine karşı üstünlük sağlayarak test galibi ilan edildi. VW Golf test aracına takılan bu lastik, hem kuvvetli ıslak yerde hem de kuru yolda eksiksiz yol tutuş güvenliği sergiledi. Test grubu bilhassa lastiğin ıslak yerdeki üstün performansından etkilendi, lastiğin mekanik konforunu ve akustiğini de “çok iyi” olarak kıymetlendirdi. RainSport 5’in rakipsiz fiyatı da editörler tarafından övgüye layık görüldü.

Uniroyal EMEA grubundan Carlos Sierra, “Bu harika test sonucu, RainSport 5 konseptimizin hakikat formül olduğunu teyit ediyor: ıslak yollarda üstün performans gösteren, suda kızaklama anında dahi inançlı sürüş sunan bir yaz lastiği. Hassas direksiyon hâkimiyeti ile birleşen uzun kilometre performansı bu lastiği binek ve SUV araçlar için ülkü, spor odaklı bir tahlil haline getiriyor” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı