Twitter, TikTok’un kopyası olacak! İşte yeni tasarım

Popüler kısa görüntü platformu TikTok, rakiplerini etkilemeye devam ediyor. Daha evvel Snapchat, Instagram ve YouTube...

Twitter, TikTok’un kopyası olacak! İşte yeni tasarım

Popüler kısa görüntü platformu TikTok, rakiplerini etkilemeye devam ediyor. Daha evvel Snapchat, Instagram ve YouTube üzere uygulamalarda görünen TikTok üslubu görüntü özelliği, artık de Twitter‘da test edilmeye başlandı. Twitter, yeni bir “kaydırılabilir görüntü oynatıcı” üzerinde çalıştığını doğruladı.

YENİ TASARIM GÖRSEL YÜKLÜ OLACAK

Twitter‘a kaydırılabilir medya oynatıcısı geliyor. Instagram Öyküler gibisi bir özelliği (Fleets) duyuran ve kısa müddet sonra yayından kaldıran Twitter, artık de kaydırılabilir görüntü formatını test ettiğini açıkladı. Son yıllarda kısa görüntüler birçok toplumsal platformda ana akım hale geldi. Ama Twitter‘ın bu stil bir özellik üzerinde çalışmasını beklemiyorduk. Daha çok yazı odaklı bir platform olan Twitter, görsel ve görüntü tarafından kapsamlı değişikliklere gideceğini açıkladı.

TWİTTERDA İKİ BÜYÜK YENİLİK

Şirket, yeni güncellemeyle ilgili detayları iki kıymetli kısma ayırdı. Birincisi kaydırılabilir görüntü görüntüleyici olacakken, ikincisi ise taşınabilir uygulamanın alt satırında yeni bir görüntü butonu oldu. Yeni görüntü görüntüleyici, TikTok ve Instagram Reels’e emsal formda, kullanıcı hesap bilgilerini tam ekran bir görüntü ile gösterecek. Ayrıyeten görüntünün açıklaması da ekranın çabucak altında yer alacak. Böylelikle başka platformlardan biraz daha farklı bir görünüme kavuşarak yazıya olan bağlılığını gösterecek.

KEŞFETTE SİZE ÖZEL GÖRÜNTÜ SEKMESİ EKLENİYOR

Keşfet sekmesindeki “Sizin İçin” kısmına yeni bir görüntü kısmı da eklenecek. Böylelikle ilgi alanınıza nazaran kaydırılabilir görünümde trend görüntüler izleyebileceksiniz. Yeni özelliğin önümüzdeki günlerde iOS kullanıcıları için sunulması bekleniyor. Twitter, TikTok gibisi bu görüntü oynatıcısındaki maksadının, “kullanıcıların ilgi cazibeli görüntüleri keşfetmesini kolaylaştırmak” olduğunu söz etti. Android kullanıcıları için şimdi resmi bir açıklama yapılmadığını da belirtmek gerekiyor. Pekala siz TikTok şekli Twitter değişikliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji