Türkiye Kış Yarışları Serisi tüm süratiyle devam ediyor

Geçtiğimiz hafta sonu start alan Türkiye Kış Yarışları Serisi’nin ikinci ayağı (04 Şubat 2023 –...

Türkiye Kış Yarışları Serisi tüm süratiyle devam ediyor

Geçtiğimiz hafta sonu start alan Türkiye Kış Yarışları Serisi’nin ikinci ayağı (04 Şubat 2023 – Cumartesi) Antalya’da gerçekleştirildi. Dünya Bisiklet Birliği (UCI) takviminde de bulunan serinin Apollo GP ismini taşıyan 128 kilometrelik yarışına yerli ve yabancı 176 sportmen katıldı.
 

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Bisiklet Turizmi Derneği’nin organize ettiği Megasaray Hotels’in ana sponsorluğu Fraport TAV Antalya Havalimanı, Anadolu Hastaneleri ve Shimano’nun sponsorluğunda hayata geçirilen dünyadaki en büyük memleketler arası bisiklet yarış serisi olan Türkiye Kış Yarışları Serisi tüm süratiyle devam ediyor. Bisiklet Birliği (UCI) takviminde de yer alan ve geçen hafta sonu başlayan heyecan bu hafta sonu da devam etti. Antalya’nın turistik ilçesi Manavgat’ta bulunan Side Antik Kenti’nden başlayan yarışa yerli ve yabancı 176 atlet katıldı.

Yarış öncesinde Apollo Tapınağı önünde basın mensuplarına poz veren sportmenler daha sonra 128 kilometrelik uğraşa start verdi. Start ile antik kentin içinden ilerleyerek D-400 Karayolu’na çıktı. Daha sonra Çakış Kavşağı, Deniz Doruğu Mahallesi, Rahmet Mahallesi ve D-400 karayolu Örenşehir Mahallesi güzergahından Side Mahallesi’ne dönüş yapan sportmenler keyif ve gayret dolu yarışı tamamladı. Birinciliği 2:48:11’lik derecesiyle Rus atlet Sergei Rostovtsev kazandı. Uğraş dolu yarışta Adrian Zuger ikinci, Vladimir Mulagaleyev üçüncü oldu.

Dereceye girenlere madalyalarını Türkiye Bisiklet Federasyonu Lideri Emin Müftüoğlu ve Bisiklet Turizmi Derneği Lideri Recep Şamil Yaşacan verdi. Müftüoğlu ve Yaşacan yaptıkları açıklamada Türkiye ve Antalya’nın bisiklet dünyasında yükselmeye devam ettiğini belirterek bilhassa Antalya’nın iklimi, coğrafyası ve sunduğu imkanlar ile dikkat çektiğini lisana getirdi.

Türkiye Kış Yarışları Serisi her hafta sonu Antalya’nın değerli tarihi bölgelerinden start almaya devam edecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı