Torununun kınası için hazırlanıp evinin önünde bekleyen kadın, çıkan çatışmada hayatını kaybetti

Saat 18.30 sıralarında merkez Yüreğir ilçesine bağlı Selahaddin Eyyübi Mahallesi’nde meydana gelen olayda, şoförlerinin ismi...

Torununun kınası için hazırlanıp evinin önünde bekleyen kadın, çıkan çatışmada hayatını kaybetti

Saat 18.30 sıralarında merkez Yüreğir ilçesine bağlı Selahaddin Eyyübi Mahallesi’nde meydana gelen olayda, şoförlerinin ismi öğrenilemeyen 23 ACF 274 plakalı araba ile plakası öğrenilemeyen diğer bir araba, Selahaddin Eyyubi Mahallesi 3817 sokakta karşılaştı. Arabalardaki bireyler birbirlerine tabanca ile ateş etmeye başladı. Şoförünün çatışmadan kurtulmak isteyen 23 ACF 274 plakalı araba, 3822 sokağa geldiği sırada bir konutun bahçe duvarına çarptı. Öteki arabadaki saldırganlar ise kaza yapan arabaya tekrarateş edip kaçtı. Arabada bulunan 3 kişi yaralanırken, torununun kına merasimine gitmek için hazırlanan ve tekerlekli sandalyede oturan Rahime Eker (90) başından, tıpkı meskende bulunan Side Yıldız (24) ise bedeninin çeşitli yerlerinden yaralandı. Yaralı Yıldız, akrabaları tarafından hastaneye götürüldü.

“TORUNUNUN KINASINA GİDECEKTİ”

Otomobilde bulunan yaralı 3 kuşkulu kendi imkanlarıyla hastaneye giderken, olay yerine çok sayıda sıhhat ve polis takımı sevk edildi. Olay yerine gelen sıhhat takımları, Rahime Eker’in hayatını kaybettiğini belirledi. Polis takımları etrafta geniş güvenlik tedbiri alırken şoförünün kaçtığı beyaz araba ve içerisindekileri yakalamak için çalışma başlattı.

“BİZ DÜĞÜN İÇİN GELMİŞTİK”

Bu sırada gazetecilere konuşan Rahime Eker’in oğlu Mevlüt Eker (72), “Biz düğün için gelmiştik. Bu şahısları tanımayız. Evdekiler hazırlık yapıyordu, çıkacaktık. Annem öldü” diye konuştu.

Olayı gördüğünü ileri süren Muzaffer Korkmaz ise “Ben meskenden tam çıkarken silah seslerini duydum. Kendimi muhafazaya aldım ve beyaz bir araç, buraya çarpan aracı kovalıyordu. 2 araçtan da birbirlerine silah sıkıyorlardı. 23 ACF 274 plakalı araba burada kaza yaptı, öteki araçta kaçtı” sözlerini kullandı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Aktüel