TİGEM Fıstık Ambalajı Urfalıları Kızdırdı!

TİGEM Fıstık Ambalajı Urfalıları Kızdırdı! Ceylanpınar'da olan TİGEM işletmesinin yeni fıstık ambalajı tepkilere yol açtı.

TİGEM Fıstık Ambalajı Urfalıları Kızdırdı!
18 Temmuz 2020 - 01:03
Reklam

Şanlıurfa Türkiye'nin fıstık ihtiyacının % 34,5 i ni karşılarken Urfa Ceylanpınar TİGEM işletmesinin fıstık ambalajına yazdığı Antep fıstığı Urfalılar tarafından büyük tepki topladı.

Vatandaşlar, Urfayazar.com aracılığı ile şu ifadeleri dile getirdi. "TİGEM işletmesinin paketinde bakın ne yazıyor.Yakıştımı sana TİGEM? Türkiye'de en fazla fıstık yetişen memleketin işletmesinde yazan Antep fıstığı kelimesini yakıştıramadık" dediler.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Diyarbakır Bölge Müdürü M. Salih Uras, Türkiye’de “Antep fıstığı” üretiminin en fazla olduğu ilin Şanlıurfa olduğunu söyledi. Uras’ın verdiği bilgilere göre, Türkiye’de 2013 yılında 88 bin 600 ton Antep fıstığı üretildi. Geçtiğimiz yıl 30 bin 574 ton üretim yapan Şanlıurfa, Türkiye’nin Antep fıstığı ihtiyacının yüzde 34,5’ini karşıladı. Şanlıurfa’yı 18 bin 831 ton üretimiyle Siirt, 9 bin 936 ton ile Gaziantep, 8 bin 460 ile Adıyaman takip etti.
Antep fıstığı lideri: Şanlıurfa
Urfayazar.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum