T.G.L filosundaki araçların lastikleri Prometeon Türkiye’ye emanet

Müşterilerine sunduğu eser ve hizmetlerle filolar için ayrıcalıklı tahliller yaratan Prometeon Türkiye, Avrupa’da ve Türkiye’de...

T.G.L filosundaki araçların lastikleri Prometeon Türkiye’ye emanet

Müşterilerine sunduğu eser ve hizmetlerle filolar için ayrıcalıklı tahliller yaratan Prometeon Türkiye, Avrupa’da ve Türkiye’de sıvı kimyasal ham husus nakliyeciliğinde öne çıkan Tet Küresel Lojistik (T.G.L) ile imza merasimi gerçekleştirdi. T.G.L filosundaki araçların lastik idaresini üstlenen Prometeon Türkiye, sunduğu avantajlarla lastiklerden kullanım ömrü boyunca optimum yarar elde edilmesini sağlayacak.

Dünyanın endüstriyel ve ticari lastik odaklı tek şirketi Prometeon Tyre Group’un “Türkiye-Afrika-Ortadoğu-Rusya-Orta Asya ve Kafkaslar” bölgesinin merkez üssü pozisyonunda yer alan Prometeon Türkiye, Kasım 2022’de Türkiye’nin en büyük filolarından birine sahip olan T.G.L firması ile bir imza merasimi gerçekleştirdi. İş birliği kapsamında Prometeon Türkiye, 3 yıl boyunca T.G.L’nin idaresindeki filolarda yer alan araçların tümünün lastik idaresini üstleniyor.

Riskli yüklerin memleketler arası taşınmasına uygun hale getirilen ADR’li (Tehlikeli Malların Karayolu ile Milletlerarası Nakliyeciliğine Ait Avrupa Anlaşması) araçları ile sıvı kimyasal ham unsur nakliyeciliği alanında öncü şirketlerden olan T.G.L, bu iş birliğiyle filolarındaki araçların lastiklerini Prometeon Türkiye’ye emanet ediyor. T.G.L ayrıyeten Prometeon Türkiye’nin filolara sunduğu ProTime (yol yardım), ProCheck (yazılım), ProCampus (personel hizmet) ve ProRetread (kapmalama) üzere ProServices hizmetlerinden de yararlanabilecek.

“T.G.L filolarındaki araçlar için üst seviye hizmet vermeye devam edeceğiz”

Prometeon Türkiye, Afrika, Ortadoğu (AFME), Rusya, CIS (Orta Asya Kafkaslar) CEO’su Gökçe Şenocak,Türkiye’nin en büyük filolarından T.G.L ile imzaladıkları mukavele sonucunda, geçmişten bu yana devam eden iş birliğini önümüzdeki yıllara taşıdıklarını söz etti. Şenocak “Ürünlerimiz ve Pro Services tahlil ailemiz ile lastik maliyetlerini ve lastiğin filoların operasyon maliyetlerine olan tesirleri en aza indirerek tasarruf sağlıyoruz. T.G.L filolarında lastik idaresi konusunda 2020 Ocak ayından bu yana devam eden iş birliğimiz, önümüzdeki 3 yıl boyunca güçlenerek devam edecek. Prometeon Türkiye olarak T.G.L’nin filolarındaki araçlar için katma kıymeti yüksek tahliller yaratmayı ve muhtaçlık duydukları hizmeti en üst seviyede vermeyi sürdüreceğiz” formunda konuştu.

“Prometeon Türkiye, bizlere filo verimliliğini artırmada tam dayanak veriyor”

T.G.L İcra Şurası Üyesi Cemil Can Yalçın iseLojistik bölümünün en kıymetli kalemlerinden biri de lastiktir ve verimli lastik idaresi bizler için olmazsa olmaz süreçlerden bir adedidir. Bilhassa karbondioksit salımlarını azaltarak yeşil lojistiği sürdürülebilir kılmak gayemizde de lastik tüketimi kıymetli rol oynamakta. Bu süreçlerde Prometeon Türkiye bizlere filo verimliliğini artırmada tam takviye veriyor ve değerli bir toplumsal paydaşımız haline geliyor. TGL TET KÜRESEL olarak her iki taraf için de bu iştirakin iyi olmasını diliyoruz” tabirlerini kullandı.

Türkiye’de ve Avrupa’da faaliyet gösteren T.G.L filolarındaki lastikler, Prometeon Türkiye’nin lastik idaresi programı Pro Services kapsamında lastik ömrü müddetince takip edilecek. İş birliği boyunca iki sök-tak işçisi ve bir filo teknisyeni filolara dayanak olurken Prometeon Türkiye’nin bayileri ve geniş hizmet ağı da filolara bedel katacak. T.G.L filosundaki araçlarda bütün yeni ticari lastiklerin Pirelli marka, kaplama lastiklerin de Prometec marka olmasını hedefleyen Prometeon Türkiye, sunduğu ayrıcalıklarla lastiklerin ömrünü uzatırken, lastik maliyetlerini de minimize ediyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı