Tether’dan Bitcoin Fiyatını Etkileyecek Son Dakika Hamlesi!

Kripto para Tether’ın ne kadar değerli bir şirket olduğunu bilmeyen yok. Artık Bitcoin fiyatını etkileyecek...

Tether’dan Bitcoin Fiyatını Etkileyecek Son Dakika Hamlesi!

Kripto para Tether’ın ne kadar değerli bir şirket olduğunu bilmeyen yok. Artık Bitcoin fiyatını etkileyecek bir atak ile karşımızda. Kriptokoin.com olarak bakalım detaylarda neler var?

Genişleme hamleleri

USDT stablecoin’in ardındaki şirket olan Tether, daha evvel gerçekleşen kârı kullanarak stablecoin rezervleri için Bitcoin satın alacağını açıklamıştı. Artık ise Bitcoin (BTC)’ye yönelik bir diğer büyük uğraşını daha duyurdu. Buna nazaran Tether artık de Uruguay’da Tether Energy’yi hayata geçirecek. Sonuçta bu atılım ile güç üretimine aytırım yapmış olacak. Ayrıyeten Bitcoin madenciliğine de yatırım yapmış olacak. Tether CTO’su Paolo Ardoino, 30 Mayıs’ta Twitter’da yaptığı açıklamada mevzuyu duyurdu. Buna nazaran Tether Energy’nin yenilenebilir güç altyapısı ve Bitcoin madenciliği için teknoloji ve sermaye sağlayacağını duyurdu.

tetherdan bitcoin fiyatini etkileyecek son dakika hamlesi 0

Tether, BTC madenciliği operasyonlarını başlatmak için lokal bir lisanslı şirketle paydaşlık kurdu. Tether CTO’su Paolo Ardoino hususla ilgili bir açıklama yaptı. Şirketin karbon ayak izini en aza indirmek için yenilenebilir güç kullanacağını belirtti. Buna nazaran Bitcoin madenciliği için en son teknolojiyi, sürdürülebilir uygulamaları ve finansal yenilikleri kullanacağını söyledi. Tether, ilerlemeyi sağlamak ve daha uygun topluluklar oluşturmak için gücün kıymetini bildiğini tez ediyor. Bu bağlamda dünyanın en açık ve inançlı para ağı olan Bitcoin madenciliği için pak güç kaynakları odak noktası olacak. Bu durum kripto para topluluğunun dayanağını de alacaktır. Çünkü kripto para topluluğu yeşil güç için gayret eden bir topluluk. Buan nazaran pak güç ile bitcoin üretimi elbette çok değerli.

Bitcoin fiyatı etkilenebilir!

Tether, güç alanında uzmanları işe alarak grubunu faal olarak genişletmek istiyor. Bu atılım ile şirket alanda kendine değerli ölçüde avantaj sağlayacak. Şirket şu anda bir saha yöneticisi, BT teknisyeni arıyor. Ayrıyeten mekanik teknisyeni de dahil olmak üzere yedi konum için işe alım yapıyor. Tether, ülkenin güç altyapısı nedeniyle BTC madenciliği işini başlatmak için Uruguay’ı seçti. Ülke bol doğal kaynaklara ve güç üretimi için ülkü şartlara sahip. Ayrıyeten elektrik üretiminin neredeyse %94’ü pak güç kaynaklarından gelmekte. Ayrıyeten, sağlam bir elektrik şebekesi sistemi, verimli ve sürdürülebilir operasyonlar sağlıyor. Başka taraftan Bitcoin madenciliği operasyonlarına başlamak için Tether ihtiyaçlarını karşılıyor.

tetherdan bitcoin fiyatini etkileyecek son dakika hamlesi 1 yeSk44H9

Bu gelişme karşısında artık herkes Bitcoin fiyatının artıp artmayacağını merak ediyor. Öncelikle USDT stablecoin’in ardındaki şirketin olan Tether’ın bu atağı BTC madenciliği için son derece kıymetli. Öteki taraftan Bitcoin madenciliğine yönelik bu atak beraberinde yeşil gücün kullanımını da sağlıyor. Böylece BTC için değerli bir tenkit kaynağı yok olmuş oluyor. Pekala, bu durumun fiyat için manası ne? Açıkçası USDT kullanımı arttıkça bu durum BTC fiyatına da tesir ediyor. Şirketin atağı kıymetli ölçüde Bitcoin alımını sonuç verecek. Bu bağlamda fiyat artışı beklemek ihtimal dahilinde.