Tek isteği sağlığına kavuşabilmek

Tek isteği sıhhatine kavuşabilmek Manisa‘da 7 yıldır yalnız yaşayan 67 yaşındaki Keziban Ege, yaşadığı rahatsızlıklardan...

Tek isteği sağlığına kavuşabilmek

Tek isteği sıhhatine kavuşabilmek

Manisa‘da 7 yıldır yalnız yaşayan 67 yaşındaki Keziban Ege, yaşadığı rahatsızlıklardan ötürü hem yürümekte hem de işlerini yapmakta zorlanmaya başladı

Gitmediği hastane ve tabip kalmayan yaşlı bayan, tek isteğinin tedavisinin yapılarak sıhhatine kavuşmak olduğunu söyledi

MANİSA – Manisa’da çeşitli rahatsızlıkları bir ortada yaşayan ve artık kendi işini göremez hale geldiğini söyleyen 67 yaşındaki Keziban Ege, tek isteğinin tedavisinin yapılarak sıhhatine kavuşmak olduğunu söyledi. Manisa’da gitmediği hastane ve hekim kalmadığını anlatan yaşlı bayan, çektiği acıyı gözyaşları içinde anlattı.

Daha evvel de yaşadığı bir rahatsızlıktan ötürü tabiplerin ‘Ameliyat olursan ölürsün’ dediğini lakin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine sahip çıkarak Ankara’da ameliyat ettirdiğini ve sıhhatine kavuşturduğunu anlatan 67 yaşındaki Keziban Ege; kemik erimesi, mide yarası, kemik kırıkları ve kollarında başlayan morluklarla uğraş ediyor. Manisa’da gitmediği hastane ve hekim kalmadığını belirten yaşlı bayan, sabahlara kadar ağrıdan yatamadığını ve artık çektiği acıların son bulmasını istediğini söyledi.

“Gitmediğim hekim kalmadı”

Eşini yıllar evvel kaybeden ve hayatta yalnızca bir oğlu olduğunu, onun da kendisiyle ilgilenmediğini söyleyen Keziban Ege, “Kalçam, ayaklarım, belim, kollarım, midemde yanmalar var. Midemdeki ağrı karnıma vuruyor. Doktora gittim, o da ‘karına vurur ağrı’ dedi. Kollarımda kemikler çıktı. Ağrılarım çok. Manisa’daki bütün hastanelerin ortopedi, beyin cerrahi, fizik tedavi tabiplerine gittim. Bana dediler ki ‘Sen iyileşemezsin. Sen de kemik erimesi var, kemiklerin kırılmış, belde kırık var, hudut sıkışması ve kireçlenme var, sen ameliyat olmazsın’ dediler. Bana bir ağrı kesici ve vitamin verdiler, gittim. Öteki hastaneler de birebirini söyledi. Sabaha kadar yatamıyorum, midem kaynıyor, ağrım oluyor. Belim tutmuyor. Yalnız yaşıyorum bir oğlum var o da farklı bana bakmıyor. Oğlumu aradım, ‘hastayım, beni meskenine al’ dedim. Bana, ‘Evime götüremem, acile git’ dedi. Gitmediğim tabip kalmadı. Hepsi de ‘İyileşemezsin, bu türlü yönetim edeceksin’ dediler. Ayakta duramıyorum. Belediye yemek getiriyor. O tabakları alıp da yıkayamıyorum. Koyuyorum kenara, biraz yıkayıp geri koyuyorum. Bir bardak çay yapıp da içemiyorum. Belim tutmuyor ayakta duramıyorum.” dedi.

“Tek isteğim güzelleşip kendi işimi görebilmek”

Tek isteğinin sıhhatine kavuşarak kendi işlerini yapabilmek olduğunu anlatan Keziban Ege, gözyaşları içinde şunları söyledi:

“Tedavi olayım, ayakta durayım, uygun olayım kâfi bana. Güzelleşmek istiyorum. İşimi göremiyorum. Pazara dahi gidemiyorum, hiçbir yere gidemiyorum. Komşulara söylüyorum onlar ilgileniyorlar. Oğlum bir telefon açıp da ‘Anne nasılsın’ demiyor bile. Telefonlardan da engellemiş esasen.”

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Sadık Cangel – Sıhhat