Tarım hal dönemi açıldı!

ANTALYA (İGFA) – Antalya Büyükşehir Belediyesi Kumluca, Beykonak ve Mavikent Toptancı Halleri dönemi açtı. Açılış...

Tarım hal dönemi açıldı!

ANTALYA (İGFA) – Antalya Büyükşehir Belediyesi Kumluca, Beykonak ve Mavikent Toptancı Halleri dönemi açtı. Açılış merasimine Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, Kumluca Belediye Lideri Mustafa Köleoğlu, Finike Belediye Lideri Mustafa Geyikçi, meclis üyeleri, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri, STK liderleri ve üreticiler katıldı.

Mavikent, Beykonak ve Kumluca hallerinin dönem açılışında bulunmaktan büyük memnunluk duyduğunu tabir eden Lider Muhittin Böcek, “Cam seralardan, bahçelerden çıkıp bugünlere gelmiş bir arkadaşınız, halden anlayan bir lider olarak yerelden kalkınmaya büyük değer veriyorum. Biz daima üreticiden yana olduk. Çiftçi Kart’ından yararlı böceğe, akıllı tarımdan kapalı sulama sistemlerine birçok örnek çalışma yapıyoruz. Elimizden geldiğince üreticimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Çiftçilik ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımıza dayanak olmaya devam edeceğiz” dedi.

Antalya’da 857 komiteci 931 tüccar bulunduğunu söz eden Lider Muhittin Böcek, hem komiteciler hem de tüccarların talepleri doğrultusunda çalışmalar yapacaklarını söyledi. Antalya’da 11 ziraat odası bulunduğunu kaydeden Lider Böcek, “Biz hiçbir vakit ne ziraat odalarını kapattıracağız ne de takviyemizi esirgeyeceğiz. Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak ziraat odalarımızın hepsinin yanında olacağız” sözlerini kullandı.

Yeni hal dönemin güzel, bereketli ve çıkarlı olmasını dileyen Lider Muhittin Böcek, “Cumhuriyetimizin 100. yılında çiftçilerimizin yüzünün güldüğü, gençlerimizin geleceğe umutla baktığı, bayanlarımızın yüzünün güldüğü daha aydınlık daha hoş huzurlu günlerde buluşmak diliyorum” kelamlarıyla konuşmasını tamamladı.

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, açılış merasiminin akabinde Kumluca Toptancı Hali’ndeki tüccar ve komiteci dükkanlarını ziyaret ederek, hoş bir hal dönemi diledi.