Süper Lig’de kader günü geldi çattı! İşte Galatasaray ve Fenerbahçe’yi şampiyon yapacak ihtimaller

Süper Lig’de herkesin beklediği gün geldi. Galatasaray, bu akşam saat 20.00’de başlayacak gayrette Ankaragücü’nü yenmesi...

Süper Lig’de kader günü geldi çattı! İşte Galatasaray ve Fenerbahçe’yi şampiyon yapacak ihtimaller

Süper Lig’de herkesin beklediği gün geldi. Galatasaray, bu akşam saat 20.00’de başlayacak gayrette Ankaragücü’nü yenmesi durumunda şampiyonluğunu ilan edecek. Fenerbahçe’nin ise sarı-kırmızılıların puan kaybetmesini beklemekten öbür bir bahtı yok.

GALATASARAY YENERSE ŞAMPİYON

Eryaman Stadı’nda saat 20.00’de başlayacak karşılamada Galatasaray, MKE Ankaragücü’ne konuk olacak. Sarı-kırmızılılar çabayı kazanması durumunda Üstün Lig’de şampiyonluğunu ilan edecek.

PUAN KAYBI YARIŞI DERBİYE TAŞIYACAK

Fenerbahçe’nin Antalyaspor ile oynayacağı gayret ise yeniden saat 20.00’de başlayacak ve Kadıköy’de oynanacak. Sarı-lacivertlilerin şampiyonluğu 4 Haziran Pazar günü oynanacak derbiye taşıması için alandan galibiyetle ayrılması ve Galatasaray’ın puan kaybetmesi gerekiyor.

BERABERLİK DURUMUNDA İKİLİ AVERAJ DEVREDE

Galatasaray’ın MKE Ankaragücü ile berabere kalması durumunda Fenerbahçe’nin Nef Stadı’nda şampiyonluğunu ilan edebilmesi için 3 ya da daha fazla farkla sarı-kırmızılıları yenmesi gerekecek. Galatasaray, Ankara deplasmanında berabere kalıp, Nef Stadı’nda Fenerbahçe’ye karşı 2-0 kaybetse dahi şampiyonluğunu ilan edecek.