SOSYAL MEDYANIN GÜCÜ

SOSYAL MEDYANIN GÜCÜ

SOSYAL MEDYANIN GÜCÜ

Sosyal medya kullanılmaya başlandığından beri herkes milli ya da dini bayram fark etmeksizin o konuyla ilgili paylaşımlarda bulunuyor ya da herhangi bir grubu ya da toplumu ilgilendiren konularda bu konularda paylaşım yapmadıkları takdir de insanların tepkilerinden çekindikleri için kendilerini borçlu hissediyorlar. Paylaşımı yapıyor sonrasında günlük hayatlarına hiçbir şey olmamış gibi yaşamaya devam ediyorlar. Çünkü paylaşımda bulundular ve toplum baskısından kurtuldular tepkilerini gösterdiler! Çünkü.

Amacım sosyal medyadan kendimizi soyutlayalım, olaylara tepkisiz kalalım demek değil. Eğer yanlış bir durum varsa ortada ona ciddi anlamda tepki verelim. Tamamıyla karşısında duralım hayatlarımızı sosyal medya üzerinden yaşamayalım. Takipçilerimize şirin ve duyarlı insan olduğumuzu gözlerine sokmayalım. Sırf takipçi için ya da el alem ne der diye yapmayalım.

Terörü mü lanetleyip kınayacağız o zaman terörün içinde olan herkesi kınayalım tepki verelim. Daha çok çalışalım ki önce biz sonra çevremiz ve halkımız güçlensin bilinçlensin ki yanlış olanlara gerekli tepkiyi hemen verelim.

Kadın cinayetlerinin artık yaşanmasını istemiyorsak eğer, yolda takip edildiğini ya da soak ortasında dövüldüğünü gördüğümüz kadının yanında olalım.

Kötü durum hakkında tepki verip sonrasında hiçbir şey olmamış az öce terörü ya da toplum için kötü olan bir durumu kınamamış gibi bir sonra ki paylaşımında link verenlerden olmayalım her şeyi şiddetle çözen olmak yerine anlayış ile çözen insanlar olalım.

Sosyal medya paylaşımlarımızda ki düşüncelerimiz gibi olalım ya da olamadığımız insanlar gibi davranmaktan vazgeçelim.

Atatürk’ü seviyor ve onun ölümünden üzüntü duyuyor ve ona büyük bir minnet ve saygı duyuyorsak onun gösterdiği gibi bilime destek vermemiz gerekiyor.