Sony’den PlayStation VR2 müjdesi!

Sony birinci olarak 2016 yılında piyasaya sunduğu sanal gerçeklik gözlüğünün yeni kuşağını tanıtmaya hazırlanıyor. Kullanıcıların...

Sony’den PlayStation VR2 müjdesi!

Sony birinci olarak 2016 yılında piyasaya sunduğu sanal gerçeklik gözlüğünün yeni kuşağını tanıtmaya hazırlanıyor. Kullanıcıların PlayStation 5 tecrübesini artırmak ve daha fazla gerçeklik katabilmek için geliştirilen PlayStation VR2 modelinin tanıtım tarihi için sonunda resmi açıklama geldi.

PlayStation VR2 2023 yılının başında geliyor

Sony, şirketin PlayStation VR2 sanal gerçeklik gözlüğünü gelecek yılın başlarında piyasaya süreceğini duyurdu. Lansman tarihi şimdi teyit edilmemiş olsa da, şirketin önümüzdeki aylarda daha fazla detay paylaşmasını bekliyoruz.

Sony için ağır suçlama: PlayStation Store’da insanları dolandırıyor!

Şirket, tanıtımı dört gözle beklenen Sony PlayStation VR2 hakkında Instagram ve Twitter resmi hesapları üzerinden “2023 Başında Geliyor #PSVR2” yazılı bir bildiri ile paylaştı. Sony, yeni sanal gerçeklik gözlüğü hakkında birtakım ayrıntıları hali hazırda paylaşmış durumda.

2023? ????#PSVR2 pic.twitter.com/z9Nha5Ewfx

— ?????—????? (@PlayStation_jp) August 22, 2022

Sony PlayStation VR2, PlayStation 5 konsolu ile tıpkı renk şemasına ve birinci PS VR’ye misal bir baş bandı tipi vizöre sahip olacak. Yeni sanal gözlüğün, eşsiz titreşimli geri bildirim ve gelişmiş haptiklere sahip kontrolörlere sahip olacağı söyleniyor.

PlayStation VR2, 110 derecelik bir görüş alanına sahip olacak. Ayrıyeten çözünürlüğü en üst seviyeye çıkarmak ve grafiklerin daha net bir formda görünmesi için gözün foveasının nereye odaklandığına izleyen foveated sürece teknolojisiyle de sanal gerçeklik tecrübesinin kıymetli oranda artırılması hedefleniyor.

Sanal gerçeklik gözlüğü ayrıyeten kullanıcıları gerçek dünyaya bağlayan kameralara da sahip olacak. Bu kameralar ile birebir vakitte net bir oyun alanı hissi elde etmek ve oyun için bir hudut oluşturmak için duvarlar, taban, sandalye ve masa üzere mahzurlar taranabilecek.

PlayStation VR2, 4K çözünürlüğe sahip ekranlara mesken sahipliği yapacak. Sanal gerçeklik gözlüğü ayrıyeten 90Hz yahut 120Hz yenileme suratını destekleyecek. Şirket ayrıyeten aygıtın tek bir USB Type C kablosu kullanılarak konsola bağlanabileceğini de ortaya koydu.

Şirket ayrıyeten, PS VR2 resmi olarak piyasaya sürüldüğünde, aygıtın yaklaşık 20 oyundan oluşan bir eser serisine sahip olacağını duyurdu. Bu oyunlar ortasında Horizon ve Walking Dead evrenlerinin yanı sıra No Man’s Sky ve Resident Evil Village da bulunuyor.

Teknoloji gitgide gelişirken, VR ve AR gözlükler de artık hayatımızın birer kesimi haline gelmiş durumda. Pekala siz Sony PlayStation VR2 hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji