Son Dakika! Erdoğan’dan polise yumruk atan HDP’li vekile sert tepki: Kalleşliğinin bedelini ödeteceğiz

İstanbul Kadıköy’de dün terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan lehine sloganlar atarak yürüyen bireyler, polis tarafından...

Son Dakika! Erdoğan’dan polise yumruk atan HDP’li vekile sert tepki: Kalleşliğinin bedelini ödeteceğiz

İstanbul Kadıköy’de dün terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan lehine sloganlar atarak yürüyen bireyler, polis tarafından durduruldu. Bu sırada polislere reaksiyon gösteren HDP Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydemir, boşluktan faydalanarak polis memuruna yumruk attı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN REAKSİYON GÖSTERDİ

Bugün Türkiye İhracatçılar Meclisi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, polise yönelik hücuma ait konuştu. Erdoğan, “İnlerine girdik ve gire gire yolumuza devam ediyoruz. Pençe Kilit’te inlerini başlarına geçirmeye devam ediyoruz. Döktükleri her damla kanın hesabını teröristlerden soruyoruz. Dört vatan evladının yüreğimizi yaktığı bir günde bölücü örgütün uzantılarının İstanbul’da polisimize saldırmaları kalleşliktir, kanı bozukluktur, namuzsuzluktur. Bu alçaklığın bedelini yargı önünde ödeteceğiz” dedi.

“YATIRIM VE İSTİHDAM KONUSUNDA EMİN ADIMLARLA YÜRÜYORUZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu halde: “Mayıs 2022 prestijiyle 12 aylık bazda ihracatımızı 243 milyar dolara yükseltmeyi başardık. İnşallah her geçen ay bu oranı daha da üst taşıyacağız. 214 farklı ülkeye yaptığı ihracatla bayrağını her yerde dalgalandıran bir ülke haline gelmiştir. Bu tablo yüksek katma kıymetli eserleri ihraç etme gayesine adım adım yaklaştığımıza işaret ediyor. Bu tablo ülkemizi yatırım, istihdamla büyütme doğrultusunda emin adımlarla yürüdüğümüzün ispatıdır.

“BİZİM TEK GAYEMİZ ÜRETİMİ VE İSTİHDAMI ARTIRMAKTIR”

Üretimini artırmak isteyen herkesin yanında olacağız. Bizim tek gayemiz ülkemizin üretimini, istihdamını artırmaktır. Aksini argüman edenler farklı niyetlere sahiptirler. Üretim ve ihracat yolunda adım atan herkesin yanındayız. Siz kâfi ki planınızı ve projenizi içtenlikle ortaya koyun, öbür tüm sıkıntıları birlikte çözeriz.

Dünyanın dört bir yanında faaliyet gösteren 100 bin ihracatçımızın her birini birebir vakitte istekli diplomatik elçimiz olarak görüyoruz. Sizlerin azmi ve hüneri sayesinde global meydan okumalar karşısında daha güçlü bir duruş sergileyebiliyoruz. Ülkemizi dünyanın en büyük 10 iktisadından biri haline daima birlikte getireceğiz. İşte o vakit büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasında daha üst bir safhaya geçmiş olacağız.

“İHRACAT MAKSADIMIZI ZİYADESİYLE GEÇECEĞİZ”

2023 amaçlarımızı birinci söylediğimizde birileri bize dudak bükerek bakmıştı. Yaşadığımız onca hadiseye, maruz kaldığımız onca tehdide, önümüze kurulan onca tuzaklara karşın amaçlarımızın yarısını hayata geçirdik. 500 milyar dolarlık ihracat amacının yarısını gerçekleştirdik. Yıl sonu için belirlediğimiz 250 milyar dolarlık ihracat amacını ziyadesiyle geçeceğiz. Ülkemize ve milletimize olan inancın yanında, elimizde çok sağlam araçlar ve imkanlar var.

“TÜRKİYE, SIHHATTE ÖNE ÇIKAN ÜLKEDİR”

Son 20 yılda ülkemizin ihracatını 6 kat, ihracatçı sayısını 4 kat artırmış bir ülkeyiz. Yaklaşık 2.5 yıldır tesirli olan global sıhhat krizi dünyadaki üretim ve tedarik merkezlerinin yine şekillenmesini zarurî hale getirdi. Bu hususta birinci öne çıkan ülke Türkiye’dir.