Son Bitcoin Tahminleri Korkuttu: Bu Diplere Düşebilir!

BTC fiyat hareketi, Bitcoin iddiaları için analistlere düşüş eğilimi için nedenler veriyor. Bitcoin’in 200 haftalık...

Son Bitcoin Tahminleri Korkuttu: Bu Diplere Düşebilir!

BTC fiyat hareketi, Bitcoin iddiaları için analistlere düşüş eğilimi için nedenler veriyor. Bitcoin’in 200 haftalık trend çizgisini kaybetmesi 20 bin doları oyuna soktu.

Usta analistlerin Bitcoin varsayımları korkutuyor!

Spot piyasalarda çok az heyecan varken, traderlar ve analistler potansiyel volatilite katalizörleri arıyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, ABD’den gelen ve 2. çeyrek gayrisafi yurtiçi hasıla iddiaları ile işsizlik müracaatlarını içeren günün makroekonomik raporları statükoyu sarsamadı.

https://twitter.com/CryptoMichNL/status/1661711624414142466

Popüler analist Jelle, gün içinde yaptığı Twitter güncellemesinin bir kısmında, “Bu dayanak alanını aşağıdan yine test ederken, ayılar fiyatı aşağı çekmekte başarısız oluyor,” diye özetledi. Jelle, 26.600 doların geri kazanılmasının “ideal senaryo” olacağını söylüyor. Ayrıyeten, bunun BTC’nin evvelki aralığını geri kazanması için bir sıçrama tahtası vazifesi göreceğini de kaydediyor.

https://twitter.com/CryptoJelleNL/status/1661727097713205248

Diğer analist Crypto Tony, Bitcoin’in daha düşük bir düzeye “düşmesi” durumunda 25.000 dolar civarında tanınan bir aşağı istikametli maksadı tekrarlıyor. Trader Skew, 26.000 dolar düzeyinin altındaki kısa seyahati tahlil ediyor. Bu doğrultuda, kabahati Binance traderlarının bir süpürme mühendisliğine bağlıyor. Bu bağlamda Skew, şu açıklamayı yapıyor:

Her zamanki Binance likidite mühendisliği pompası ve halısı var. Perps likiditeyi artık yakaladı ve 26 bin dolar spot limit buyruklarını test etti.

Ardından, limit alım buyruklarının karşılanması ve buyruk defteri likiditesinin uygunlaşması sayesinde fiyatların yükseldiğini söylüyor.

son bitcoin tahminleri korkuttu bu diplere dusebilir 0Binance buyruk defteri datalarına genel bakış / Kaynak: Skew/Twitter

Bitcoin iddiaları: BTC, 20.000 dolarların altına mı gidiyor?

Bu ortada, haftalık vakit dilimlerinde, analist Rekt Capital mevcut spot fiyat düzeylerinin değerini vurguluyor. 26.000 doların çabucak üzerinde, 200 haftalık hareketli ortalamanın yer aldığını belirtiyor. Ayrıyeten, bunu dirence çevirecek bir kırılmanın boğalar için uzun vadeli zorluklar manasına geleceğini kaydediyor.

https://twitter.com/rektcapital/status/1661661653509840900

Daha ileri tahliller, Bitcoin’in Nisan ayındaki 31.000 dolarlık çok aylı yüksek düzeylerinin aslında süratle ayılar lehine değiştiği gösteriyor. Bu yüzden analist, bir ‘baş ve omuz’ modelini yerine getirdiği konusunda uyarıyor. Rekt Capital, mevcut durum için şu değerlendirmeyi yapıyor:

Şu ana kadar BTC, Baş ve Omuzlar formasyonundan ayrılmış durumda. BTC ayrıyeten kısa bir mühlet evvel bu formasyonun Boyun Çizgisini yeni bir dirence (kırmızı kutu) çevirdi. Yavaş lakin emin adımlarla, bu düşüş formasyonu kendini doğruluyor. Bu da 20.000 dolarların altına hakikat daha derin bir düşüş manasına gelebilir.

son bitcoin tahminleri korkuttu bu diplere dusebilir 1 Ecj6mwaMBTC açıklamalı grafik / Kaynak Rekt Capital/Twitter

Bitcoin’in ‘Ichimokou bulutu’ derin bir düşüşe işaret ediyor

Alternatif varlık idaresi firması Valkyrie Investments tarafından yapılan teknik tahlile nazaran, Bitcoin’in (BTC) son fiyat düşüşünün ayakları olabilir. Valkyrie’ye nazaran, Bitcoin’in bir momentum göstergesi olan günlük grafik Ichimoku bulutu düşüşe geçtiği için 24.000 dolara gerçek bir düşüş daha görmesi mümkün.

Aşağıdaki grafikte yeşil bir Ichimoku bulutu görülüyor. Bu da yapan bir genel görünüme işaret ediyor. Lakin, BTC fiyatı son vakitlerde bulutun içine geri düştü. Ayrıyeten, Tenkan-Sen (mavi çizgi) Kijun-Sen’in (kırmızı çizgi) altına geçerek düşüş eğilimini teyit etti. Baş Yatırım Sorumlusu Steven McClurg liderliğindeki Valkyrie analistleri müşterilerine gönderdikleri bir notta, şu konunun altını çiziyor:

Bu durum, yükseliş momentumunda bir düşüş ve kısa vadeli bir gerileme potansiyeli ile devam eden yüksek vakit dilimli bir yükseliş eğilimine işaret ediyor.

son bitcoin tahminleri korkuttu bu diplere dusebilir 2 N7LqwmyABTC fiyatı bulutun içine geri düştü / Kaynak: Valkyrie Investments

Mart başındaki Bitcoin geri çekilmesi bulutun alt ucunda buharlaştı. Akabinde gelen sıçrama Nisan ortasına kadar fiyatları 31.000 dolara çıkardı. Analistler, Bitcoin kestirimleri için şu seviyeyi işaret ediyor

Bulut içinde bir fiyat kapanışı, bulut takviyesinin kaybedildiğini gösterir. Ayrıyeten, bulutun karşı [alt] kenarına geçme mümkünlüğünü tetikler. Bu durumda, Uçtan Uca bir süreç fiyatları 24.000 dolar civarına getirecektir.