Soluksuz Gidiş Sona Erdi mi? Bu Altcoin Yükselişiyle Dikkat Çekti

Kripto para dünyasında altcoin fiyat artışları her vakit dikkat çeker. Mayıs ayında bir kripto para...

Soluksuz Gidiş Sona Erdi mi? Bu Altcoin Yükselişiyle Dikkat Çekti

Kripto para dünyasında altcoin fiyat artışları her vakit dikkat çeker. Mayıs ayında bir kripto para ünitesinde yaşanan yükseliş de bu cinsten. Herkes artışın nedenini merak ediyor. Detaylara bir bakalım.

Altcoin soluksuz yükseliyor

Lybra Finance (LBR) fiyatı, bir toparlanma başlatma potansiyeline sahip değerli bir takviye düzeyine ulaştı. Bu türlü bir durumda, mevcut düzeyinden %80’in üzerinde artış mümkün. Altcoin Lybra Finance, Likit Staking Türevleri (LSDfi) alanında bir DeFi protokolü. Yatırımcıların ETH ve stETH ve rETH üzere likidite staking türevlerinden bir stablecoin (eUSD) basmasına imkan tanıyor. Bilhassa eUSD, piyasaya sürülmesinden sonraki birkaç hafta içinde 100 milyon doların üzerinde bir piyasa bedeline ulaşmış durumda.

soluksuz gidis sona erdi mi bu altcoin yukselisiyle dikkat cekti 0 47Hm3l9P

Lybra Finance’in (LBR) fiyatı 13 Mayıs’tan bu yana yükselen bir takviye trend çizgisi ile birlikte yükseldi. Bu mühlet zarfında %2.000’in üzerinde artış göstererek tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 4,6 dolara ulaştı. ATH’den bu yana fiyat değerli ölçüde düşmüş durumda. Yani bir manada soluksuz gidiş sona erdi. Fakat böylesine güçlü bir ralliden sonra keskin bir düzeltme piyasayı dengelemek için gereklidir. Şu anda altcoin için fiyat, yatay bir dayanak alanı ve yükselen takviye trend çizgisinin oluşturduğu 1,35 dolarlık değerli dayanak düzeyinden sıçrıyor. Bu türlü devam ederse, güçlü bir toparlanmanın gerçekleşmesi olası. En yakın maksat, mevcut düzeyden %80’in üzerinde artışa işaret eden 2,7 dolar düzeyinde yer alıyor.

Yeni bir ralli mi geliyor?

Saatlik grafik, altcoin LBR’nin 30 Mayıs’tan bu yana azalan bir paralel kanal içinde süreç gördüğünü gösteriyor. Bu, olayların birçoklarında çoklukla kırılmalara yol açan bir yükseliş formasyonudur. Sahiden de, fiyat şu anda kanalın takviye çizgisinden sıçrıyor. Saatlik RSI göstergesi, daha evvel bir toparlanmaya (yeşil ok) yol açan çok satım bölgesinden sıçradığı için bu mümkünlüğü destekliyor. Bu nedenle LBR fiyatı için mevcut düzeyden çıkış kelam konusu. Bu nedenle en azından kanalın direnç trend çizgisine yanlışsız 2,4 dolara yükselebilir.

soluksuz gidis sona erdi mi bu altcoin yukselisiyle dikkat cekti 1 eEMkbEFf

En mümkün beklenti, LBR fiyatının önümüzdeki günlerde toparlanacağı istikametinde. En yakın amaç 2,4 dolar. Ayrıyeten fiyatın 2,7 dolara ulaşma potansiyeli bulunuyor.  Bu bakış açısı, fiyatın 1,35 dolarlık değerli dayanak düzeyinin altına düşmesi halinde geçersiz olacak. Kriptokoin.com olarak baktığımızda altcoin için Mayıs ayı son derece uygun geçmiş durumda. Lakin ayın sonlarına yanlışsız yaşanan düşüş bir düzeltmeye işaret ediyor. Bu nedenle sonraki süreç bir yükseliş ihtimali olarak yorumlanabilir. Bakalım ilerleyen günler altcoin için neler getirecek?