Sıhhatin global yıldızları Halkbank Metaverse Aktiflik Merkezi’nde buluşacak

İlk metaverse şubesini uygulama mağazaları üzerinden kullanıma açan Halkbank, Metaverse Aktiflik Merkezi ile Milletlerarası Karaciğer...

Sıhhatin global yıldızları Halkbank Metaverse Aktiflik Merkezi’nde buluşacak

İlk metaverse şubesini uygulama mağazaları üzerinden kullanıma açan Halkbank, Metaverse Aktiflik Merkezi ile Milletlerarası Karaciğer Cerrahları Derneği’nin İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleştireceği İstanbul 2022 Sempozyumu’na mesken sahipliği yapacak. “Yeni geliştirilen Karaciğer Nakli Teknikleri ve Karaciğer Nakil Onkolojisinde Yeni Gelişmeler” başlığıyla düzenlenecek aktiflik, 3 Aralık Cumartesi günü milletlerarası iştirakle gerçekleştirilecek. Karaciğer naklinin global yıldızları olan bilim insanlarını bu yıl İstanbul’da ağırlayacak sempozyum, dünyada birinci kez dijital ikiz olarak gerçekleştirilecek. Aktifliğin açılış konuşmasını Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan yapacak.

Bilimsel Başkanlığı Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Deniz Balcı tarafından yürütülen ISLS 2022 İstanbul Sempozyumu bu yıl “Kısmi Karaciğer Nakli ve Karaciğer Nakli Onkolojisinde Gelişen Teknikler” başlığıyla gerçekleşecek. Dünyanın en ünlü karaciğer nakil cerrahisinin bilim insanlarını ağırlayacak sempozyuma 20 kişi Avrupa’dan, 12 kişi Amerika’dan, 8 kişi Asya’dan olmak üzere yaklaşık 20 ülkeden 40 kişinin üzerinde davetli konuşmacı ve moderatör olarak iştirak sağlayacak. Aktifliğin açılış konuşmasını Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan yapacak.

Konuşmaların gerçekleşeceği konferans salonu, Halkbank Metaverse Aktiflik Merkezi’nde konuşmacı avatarları ile eş vakitli yansıma biçiminde de gerçekleşecek. Halkbank Metaverse Aktiflik Merkezi’nden yapılacak canlı yayınla, sonlu sayıda iştirakçinin fizikî olarak yer alacağı aktiflik tüm dünyadaki sıhhat profesyonelleri tarafından birebir anda izlenebilecek.

Sempozyumda organ naklinde gelinen nokta tartışılacak

Sempozyumda karaciğer yenilenmesinin fizyolojik taraflarına, yetersiz karaciğer hacmi meselesinin iki evreli kısmi karaciğer nakliyle tedavisi ve yeni gelişmelere odaklanılacak. Ayrıyeten organ nakli ile onkolojinin kesişiminin geldiği nokta, karaciğerin kendinden kaynaklanan ya da karaciğere sıçrayan tümörler ile nakil onkolojisindeki potansiyellerde sempozyumda pahalandırılacak.

Son olarak, karaciğer sağlığındaki yenilikçi tekniklerin dünya çapında uygulanabilirliği ve yayılım potansiyeli tartışılacak, dünyanın dört bir yanından sempozyuma katılan cerrahlar tarafından tecrübeler paylaşılacak.

Halkbank organ bağışı konusunda öncü

Halkbank, Medikal Turizm Derneği liderliğinde Sıhhat Bakanlığı Sıhhat Hizmetleri Genel Müdürlüğü iş birliği ile gerçekleştirilen “Bir Bağış Çok Hayat” isimli ulusal organ bağışı bilinçlenmesinin güçlendirilmesine yönelik bir toplumsal proje yürütüyor. Halkbank projede gerek gerçekleştirdiği ulusal bilinçlenme ve medya aktiflikleri, gerekse çalışanların organ bağışında bulunmalarıyla örnek bir sorumluluğa imza atarak organ bağışı bekleyen hastalar için yeni adımların atılmasına öncülük ediyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı